21 Ekim 2005 Yıl: 111

Ana Sayfa

Eşyaların altına girmeyin
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Astroloji

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

21.10.2005Elektrik borcu olan çiftçiler için süre 24 Ekim Pazartesi doluyor

Çiftçilerin ne kadar zor durumda olduğunu gübre, mazot ve tarımsal sulama da kullanılan elektrik parasını ödeyemediklerini artık bilmeyen yok. TEDAŞ, tarımsal sulamadaki elektrik borcunu ödeyemeyen çiftiye son bir kez daha fırsat tanıdı. İzmir Müessese Müdürü Abdullah Atalay'ın gönderdiği yazıyı ayen aktarıyorum:

BİR DAHA YAPILMAYACAK
"27.04.2005 tarih ve 257S sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 5335 sayılı yasanın geçici 10. maddesi gereği tarımsal sulama ve köy içme suyu abonelerimi zin 31.12.2004 tarihi itibariyle tahakkuk ettirilmiş ve 27. 04.2005 tarihine kadar ödenmemiş elektrik borçlarına ödeme kolaylığı getirilmiştir.
Yasadan; birikmiş borçlar daha önce taksit yaptıran, ancak ödemelerini tamamlamayan, bu borçlara ait icra takibi başlatılan ve sonuçlanmayan tüm tarımsal sulama ve köy içme suyu abonelerimiz yararlanabilmektedir.
Uygulama, 31.12.2004 öncesi her bir tüketim faturasının son ödeme tarihi ile müşterimiz. müracaat ettiği tarihe kadar olan süreye T.C Ziraat Bankası'nın tarımsal kredilere uyguladığı getiri oranı üzerinden gecikme bedeli ve KDV si hesaplanarak yeni borç bulunmakta, bu borçtan, varsa o güne kadar yapılan taksitlendirmeler gereği peşinat ve taksit ödemeleri (KDV hariç) düşülmekte ve yeni borç tutarı belirlenmektedir.
icra takibinde olan müşterilerimiz için de bütün icra masraflarını (icra masrafı, avukatlık ve dava masrafları, vekalet ücretleri ile takip çıkışı üzerinden vazgeçme harcı) peşin ödemesi halinde yeni borç hesabı yapılmaktadır.
Yeniden belirlenen bu borç tutarını; peşin ödemek isteyen müşterilerimizden, % 30' u düşülerek tahsil edilmektedir.
Yeniden belirlenen borç tutarını taksitlendirmek isteyen müşterilerimize de % 10' unu peşin ödeme kaydıyla, 2, 3,4 ve 6 ayda bir ödeme vade tercihli, 36 aylık sürede dönem gecikme bedeli alınmaksızın, taksitlendirilmektedir. Teşekkülümüzün 31.12.2004 tarihi itibariyle tahakkuk ettirildiği halde tahsil edilmemiş olan Tarımsal Sulama ve Köy İçme Sula-rı'nda kullanılan elektrik tüketim bedellerinden doğan alacaklarının ve ferilerinin taksitlendirilerek tahsil edilmesiyle ilgili olarak 5335 sayılı Kanunun geçici 10. maddesinde belirtilmiş olup 26.07. 2005 tarihinde sona eren ve 25/09/2005 tarihine kadar birer aylık sürelerle uzatılmış olan doksan günlük başvuru ve peşinat ödeme süresi Genel Müdürlüğün 28.09.2005 tarih ve 422-2753 sayılı Makam Olur'uyla, 24.10. 2005 tarihine kadar bir ay daha uzatılması uygun görülmüştür."
Peşin ödemeye indirim
"Müşterilerimizin, mağdur olmaması ve son gün yığılmalarını önie-mek için bir an önce ilgili yasadan yararlanmaları hususunda işletmelerimize müracaat etmeleri, özellikle peşin ödemelerde mevcut borçlarına göre büyük indirim yapıldığından peşin ödemeyi tercih etmelerinin yararlarına olacağı, ilgili tüm müşterilerimize önemle duyurulur."
Duyuruyu gazetemizin ulaştığı bütün il, ilçe, belde ve köylerdeki çiftçi okurlarımıza aktarıyorum.

Akşamlan otobüs azaltılmasın..
NARLIDERE Narbel sakinleri, "Akşamları otobüs sayısını azaltmayın" başlıklı bir yazı göndermişler. Nedenini de şöyle izah etmişler: "Narbel sakinleri olarak derdimiz büyük, Binalarımız her gün milim milim kayıyor. Bu yetmezmiş gibi akşamlan otobüs sayımız azaltılıyor. Çünkü, gerek 371 gerekse 370 hatlıı otobüs tıklım tıklım doluyor ve bazı duraklarda durmadan geçiyor. Bir otobüs kaçırdığımız zaman ise en az bir saat sonra otobüs geliyor. Otobüsümüz azaltılmasın."

Polis görünce yatın deniliyor...
İSMET VARAN, ayakta yolcu alan minibüslerle ilgili yazımız üzerine, "Yalnız şehiriçi dolmuşlar ayakta yolcu almıyor ki, ben her gün Aliağa'ya gidip geliyorum. 35 kişilik otobüste bir o kadar da ayakta yolcu alınıyor. Polisi görünce de yatın" deniliyor" diyor

İstiklal Caddesi işgal altında...
ALİAĞA Petkim'den arayan Can Ercan'dan sonra onlarca okurumuz daha aynı konuda dertli olduklarını belirterek şunları söylediler: "Aliağa kent merkezindeki araç işgaline son verin. Çünkü, ilçenin en hareketli yeri İstiklal Caddesi son zamanlarda araç sürücüleri tarafından işgal altında tutuluyor. Gelişigüzel, caddenin park yasağının olduğu yerlere araçlarını bırakan bazı araç sahipleri, ilçede trafiğin kilitlenmesine neden oluyorlar. Caddenin iki tarafı araçlarla kapanınca esnaf ve bu caddeden geçen herkes güç durumda kalıyor. Son günlerde bazı araç sürücüleri de caddenin sol tarafı otopark olarak ayrılmış olmasına rağmen, yol boyunca park yapılmaz ve durmak yasak levhalarının önünde, hatta otobüs duraklarında araçlarını park ederek trafiği kilitliyorlar."

Dikkat! Elektrik kesintisi...
22 Ekim 2005 Cumartesi günü, Menemen, Çeşme, Konak (Güney, Yenişehir, Kahramanlar, Mimar Sinan, Hilal ve Eskiizmir mahallelerinde) ve Karşıyaka ilçelerine bağlı mahalle ve sokaklarda 23 Ekim 2005 Pazar günü de Menemen, Aliağa, Konak (Naldöken, Hilal ve Halkapınar'da) ve Karşıyaka ilçelerine bağlı mahalle sokaklarda elektrik kesintisi uygulanacaktır.


YENİ ASIR İNSAN
Çalışırken eğitime devam edin
"Rapor yazmasını öğrenin"
280 milyar dolarlık dev bir şirket yarattı
Tarihi değiştiren şirketler

>>> İnsan Kaynakları ilanları

YENİ ASIR SİNEMA

İzmir sinemalarında gösterimde olan filmler

NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller

Durmuş Odabaşı'nın İNSANLARI

Yücel Elidemir
Bıçak kemiğe dayanmış
Ali Kocatepe
Şarkılarla Attila İlhan
Murat Tuncay
Orkestraya sahip çıkmak
Dr Tuncay Filiz
Toplum kökenli pnömoni ve aşısı...
Ülkü Erakalın
İzmir'de doğan güneş İstanbul'da battı...
Haftanın Şıkları


            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222