13 Ekim 2005 Yıl: 111

Ana Sayfa

Koç'un çocuğu
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Astroloji

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
 
Çeşme artık resmen turizm bölgesi oldu
'Oğlum şehit olmuş vatanım sağ olsun!'
"Kuş gribi, Manyas ile sınırlı"

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMF


Şebnem Bursalı ile
Ankara Havası

Sayfayı
Tavsiye et


DENİZLİLİ KOMANDO ER ERHAN ÖZ, TUNCELİ'DEKİ OPERASYONDA HAYATINI KAYBETTİ
'Oğlum şehit olmuş vatanım sağ olsun!'

Terhisine bir ay kala evladının ölüm haberini alan Acıpayam'ın Apa Köyü'nden Bekir Öz, "Yavrum çatışmada şehit olmuş. Vatanımıza helal olsun" dedi

HASAN DURNA (DENİZLİ)

Tunceli'nin merkeze bağlı Çıralı Köyü yakınlarında teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada terhisine 30 gün kala şehit olan 1984/3 tertip Denizlili Komando Er Erhan Öz'ün (21) Acıpayam İlçesi'ne bağlı Apa Köyü'ndeki evini acı ve göz yaşı kapladı. 4. Komando Tugayı'nda vatani görevini yaparken şehit olan Erhan Öz'ün acılı babası Bekir Öz (56), "Oğlum çatışmada şehit olmuş, vatana helal olsun" dedi.

Koyun kesecekti
Apa Köyü'nde bulunan Şehit Erhan Öz'ün evini ziyaret eden Acıpayam Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit de şehit babası Bekir Öz ve annesi Ülker Öz'e başsağlığı diledi. Kaymakam Özyiğit'e oğlunun askerliğini tamamlamasına sayılı günler kaldığını anlatan şehit babası Bekir Öz, "Oğlum geçen hafta beni aradı. 'Baba, buralar çok karışık, sağ salim yanınıza dönersem kurban kesip dağıtalım, sen ben dönene kadar bir kuzu al besle' demişti. Ben de dün pazara gidip kurbanlık baktım, ama almadan geldim. Bugün oğlumun şehit haberi bana ulaştı. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun, helal olsun" dedi.
Acıpayam Kaymakamı Özyiğit de, teröre bugüne kadar çok şehit verdiğimizi ancak terörün de kökünün kazınacağını söyledi. Özyiğit, "Şehitlik çok kutsal bir mertebe. Askerimiz Erhan Öz, girdiği çatışmada şehit olmuş, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, geride kalan ailesine ve yakınlarına Allah bol bol sabır versin" dedi.

Acıpayam Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, (solda) Şehit Erhan Öz'ün Apa Köyü'ndeki evine gelerek şehit babası Bekir Öz'e başsağlığı diledi.

Şehit Komando Erhan Öz'ün ailesinin isteği üzerine askeri tören bugün Acıpayam İlçesi Çarşı Camii'nde düzenlenecek. Kılınacak cenaze namazının ardından şehit Öz'ün cenazesi Apa Köyü mezarlığında toprağa verilecek. Tören için tüm hazırlıkların yapılmaya başlandığını anlatan Kaymakam Özyiğit, "Şehidimizin toprağa verileceği köy mezarlığında işlemler bitirildi. Eriştiği mertebeye uygun olarak bir tören yapıp, en güzel bir şekilde defnedilecek" dedi.

Hava destekli operasyon sürüyor
Tunceli'de merkeze bağlı Çıralı Köyü kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında önceki gece çıkan çatışmada 5 er şehit oldu, 4 asker de yaralandı. PKK militanlarının yakalanarak etkisiz hale getirilmesi için daha önceden başlatılan askeri operasyon hava desteğiyle sürüyor.
Önceki gece saat 01.30 sıralarında güvenlik kuvvetlerinin arazi arama ve tarama faaliyetleri sırasında çıkan çatışmada, erler Oğuz Balıkçı (20-Sivas), Melih Tuncer (20-Bursa), Şener Karadere (20-Ordu), Erhan Öz (19-Denizli) ve Halit Toprak (29-Mardin) şehit düştü. Şehit erlerin cenazeleri memleketlerine gönderildi.
Çatışmada yaralanan Piyade Teğmen Ahmet Şentürk, Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Durmuş, Piyade Onbaşı Hilmi Kılıç ve Piyade Orhan Çekiç, Elazığ Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Güvenlik güçleri son 1 haftadır, Tunceli-Bingöl-Şırnak kırsalında geniş çaplı operasyon sürdürüyordu. Tunceli bölgesinde, yaklaşık 250 kişilik PKK'lı grubunu yakalamaya yönelik çalışmalar önceki gece sıcak çatışmaya dönüştü.

 


YENİ ASIR İNSAN
CEO'lar için 5 altın öneri
Kendinize yepyeni bir yaşam kurabilirsiniz
Moral vermeye çalışın
Kendinizi yok etmeyin

>>> İnsan Kaynakları ilanları

YENİ ASIR SİNEMA

İzmir sinemalarında gösterimde olan filmler

NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller

Durmuş Odabaşı'nın İNSANLARI

Yücel Elidemir
Doğrusu bu
Ali Kocatepe
Bir varmış bir yokmuş
Murat Tuncay
Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Festivali başlıyor
Dr Tuncay Filiz
Ekim, grip aşısı için en uygun ay
Ülkü Erakalın
Bir festival böyle bitti
Haftanın Şıkları


            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222