11 Ekim 2005 Yıl: 111

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Astroloji

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
SERGÜL BULUT SİNEMA VE TELEVİZYON EĞİTİMİ ALDI AMA..
"Yönetmen yerine yönetici oldum!"

İzmir Sanat'ın genç yöneticisi, "Kentli insana yeni bir bakış açısı kazandıracağız" diyor

AYÇA ÇALIŞKAN

İzmir'in sanat gündemini oluşturan İzmir Sanat'ın genç yöneticisi Sergül Bulut, kurumda 5 yılı geride bıraktı. Yönetmen olma hayalleri ile mezun olduğu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nden sonra kendini yönetici koltuğunda bulduğunu ifade eden Bulut, kent yaşamını canlandırmak için çalıştığını söylüyor.

BÜYÜK UMUTLAR
Her yaştan sanatseverleri kendine çeken İzmir Sanat'ı özellikle kendisi gibi gençler ile buluşturmayı amaçlayan başarılı yönetici yeni sanat sezonunda ulusal ve uluslararası alanda ün yapmış pek çok sanatçıyla sanatsal etkinlikler düzenleyeceklerini belirtiyor.

DOĞRU NOKTA...
-Sizi kısaca tanısak, kimdir Sergül Bulut?

"Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar İzmir Film Festivali'nde, Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Oğuz Makal ile birlikte çalıştım. O günlerde aldığım dersler bugünlere ışık oldu. Oğuz Hocam'dan aldığım bilgileri hiç unutmadım."

SANATLA BARIŞ
-Peki daha sonra neler yaptınız?

"2000 yılında İzmir Sanat'a müdür olarak atandım. Doğru bir noktada olduğumu gördüm. Son dönemlerde insanımızın temel sorunlarından birini keşfetmiştim. Kentliyi, sanatçı ile buluşturmayı amaçlayan ve İzmir'i kültür şehri haline dönüştürmeyi hayal ediyorum ve bu uğurda aralıksız çalışıyorum. Hiçbir sanat dalını diğerlerinden ayırmıyorum, ya da üstün tutmuyorum. Oda müziği konserlerinden resitallere, tiyatrodan sinemaya, konferans ve panallere değin geniş bir yelpaze ile kent yaşamını canlandırmak için uğraş veriyorum. Tabii buradaki kıstasımız da nitelikli etkinliklerle İzmirlilerin karşısına çıkmak... Hedefliyor ve uyguluyoruz."

ÖRNEK KURUM
-Peki yöneticilerden destek gördünüz mü? Büyükşehir belediye başkanları öneri ve icraatlarınıza nasıl yaklaştı?

"Sanatçılar ve sanat kurumlarıyla işbirliğine girerek kentliye zengin bir program sunuyoruz. İzmir sanat'ın bir anayasası olduğunu herkes biliyor ve buna bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyoruz. Kurumum özellikle üniversite gençliği tarafından benimseniyor. Bunu görmek gelecek için bizi umutlandırıyor."

HENÜZ 5 YILLIK
-Yöneticilerin tavrı nasıl peki?

"Kurum 5 yılı doldurdu... Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın girişimleriyle oluşturulan, şimdi Aziz Kocaoğlu tarafından büyük destek gören kurum, kaliteli sanat ve kültür eserlerinin yaratılmasında ve sunulmasında kentteki diğer kurumlara örnek oluyor."

TİYATRO GÜNLERİ
-Çalışma takviminizden de söz etsek, eserlerin sunulmasında izlenen yol nasıl oluyor?

"Programlı ve sistemli çalışıyoruz. Yıllık ve aylık programları Rengim Gökmen, Prof. Dr. Özdemir Nutku ve Prof. Dr. Gönül Öney'le birlikte oluşturduğumuz danışma kurulundan geçiriyoruz. İzmir Sanat'ta çekirdek bir kadro ile hizmet veriyoruz. İzmir Sanat, doğru yerde, doğru mekanda ve zamanda kurulan bir kurum oldu. Bir çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle çocuklara yönelik etkinliklerimizle geleceğin sanatçılarına ve izleyicilerine destek veriyoruz. Çocuk şenliğinden, çocuk tiyatrosuna dek bir çok etkinliğe sahnemizi açıyoruz. 3 yıldan bu yana da İzmir Tiyatro Günlerini üstlendik. Daha farklı projeleri de hayata geçireceğiz."

"Sanatla barışık bir gençlik var"
Sergül Bulut bu sezon ilk müjdeyi çocuklara verdi. Genç yönetici "İzmir Sanat'ın 2005-2006 sanat programı 'Çizmeli Kedi' oyunuyla açılacak, yıl içinde çok güzel ve başarılı etkinliklerle İzmirliler'in karşısına çıkacağız" dedi. "Önümüzdeki yılların sanat izleyicisine kavuşuyoruz" diyen Bulut "Etkinliklerimize katılan İzmirliler'in yaş ortalamaları çok düşük... Bu gençler ve yakınları bizim ileride potansiyel izleyicimiz olacaklar... Tabii bir de özel isteğimiz var, kentliden sanat kurumuna sahip çıkmasını istiyoruz."

 

 YENİ ASIR SİNEMA

Avrupa'da GORA rüzgarı


İzmir sinemalarında gösterimde olan filmler
NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
OtellerALIŞVERİŞ GAZETESİ
"Şık kadın" sabahtan akşama kadar zariftir
Ofislerde şıklık yarışı
Duygu ağzına ekmek koymuyor
Fasıllı Ramazan geceleri
Yeşil çay mucizesi
Sağlık, temizlik ve zarafet için porselen

SARMAŞIK
Bekarlara hayat arkadaşı buluyor
"Yönetmen yerine yönetici oldum!"
İpek Tuzcuoğlu, "Asya" ile tiyatro sahnesinde
Asker argosu sözlüğü çıktı
Nohutlu pazı çorbası


            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222