5 Eylül 2005 Yıl: 111

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Astroloji

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler
MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
TATİLDEYKEN PODYUMA ÇIKTI VE HAYATI DEĞİŞTİ
Şenol bana hep "Kumrum" diyor

İzmir'in kendisine uğur getirdiğini düşünen Şebnem Schaefer İzmirli manken Şenol İpek ile evlilik hazırlıkları yapıyor

AYÇA ÇALIŞKAN

Almanya'da başlayan modellik yaşamını İstanbul'da devam ettiren podyumların bebek yüzlü mankeni Şebnem Schaefer Türkiye'de bir gecede gelen şöhretin tadını çıkartıyor. 2000 yılında tatil için Çeşme'de yakınlarının ricası üzerine podyuma çıkan ve ardından basın ile modacıların dikkatini üzerine çeken güzel manken şu anda iş ve aşk yaşamında en güzel günlerini yaşadığını söylüyor.
"Ege'nin incisi"nin kendisine uğur getirdiğini düşünen Schaefer İzmirli manken Şenol İpek ile evlilik hazırlıkları yapıyor. İstanbul'da düzenlenen 6'ncı Hazır Giyim Fuarı'nda görüştüğümüz genç manken yaşadıklarını tüm samimiyetiyle Yeni Asır okuyucuları ile paylaştı.

13 YAŞINDAN BERİ
- Kaç yıldır podyumdasın?

13 yaşından beri modellik ve mankenlik yapıyorum. Türkiye'de ise 5 yıl önce başladım. Şu anda İstanbul ile Almanya arasında mekik dokuyorum.
- Keşfedilme hikayeni anlatır mısın?
2000 yılında 6 haftalığına Türkiye'ye tatile gelmiştik. Ailemle birlikte Çeşme'de tatil yapıyorduk. Sea Side'da bir mayo defilesi düzenlenecekti ve bir yakınımız, Öner Evez'e beni de podyuma çıkarmasını rica etti. Ben de eğlence olsun diye kabul ettim. Defilenin ertesi günü telefonlarım hiç susmadı. Basında "estetiksiz güzel" diye yazdılar ve bir anda şöhret oldum.

SUNUCULUK ÖNERİSİ
- Bu kadar ilgi seni şaşırttı mı?

Doğrusu çok şaşırdım. Almanya'da zaten profesyonel olarak mankenlik yapıyordum ama Türkiye'de bu kadar ünleneceğim hiç aklıma gelmezdi. Türkçem çok düzgün olmamasına rağmen sunuculuk teklif edenler bile oldu.
- Şu anda mankenliğin yanında oyunculuğa da başladın? bu hızlı yükseliş yaşamını ne şekilde değiştirdi?
Aslında iş yaşamında çok da aceleci davranmıyorum. Türkiye'de mankenlik yapmaya başladığımda 17 yaşındaydım ve eğitimim benim için önce geldi. Burada kalmam için çok ısrar ettiler fakat ben Almanya'ya dönüp, okulumu bitirip o şekilde mankenlik yapmak istedim. Şu an 22 yaşındayım ve Almanya'da üniversitede okuyorum. Okulum bitince Türkiye'de daha profesyonelce mankenliği düşüneceğim. bir de "Emret Komutanım" adlı dizide oynuyorum. Okullar tatil olduğu için dizinin çekimlerini yapabiliyorum. Ama kışın yine benim için yolculuk başlayacak.

ŞENOL'UN AŞKI...
- Defilelerin aranan mankeni olmanın yanında aşk yaşamında da aradığın mutluluğu Şenol İpek'te buldun...

Evet... Şenol İpek ile 1 yıldır nişanlıyız. Önümüzdeki yıl da evlenmeyi düşünüyoruz. İzmir'in uğuru burada da ortaya çıkıyor. Şenol da izmirli çünkü.
- Aşkınız podyumda mı başladı?
Podyumda beraber hiç yürümedik. Arkadaşlığımız podyumda başlamadı yani... Mustafa Altınoklar'ın bir davetinde Şenol'un yanlışlıkla ayağına bastım ve ilk kez o zaman göz göze geldik. Ayağına bastığım için kendisinden özür diledim ama bana hiç birşey söylemedi. Ben de "Ne sinir bozucu bir tip" dedim. Yani aşkımız ilk nefretle başladı.

GÖKOVA'NIN BÜYÜSÜ
- Ya sonrası?

Sonrasında bir kaç ay görüşmedik. Gökova'da düzenlenen bir yarışmada ben jüri üyesiydim, Şenol da sunucu idi. Orada yine göz göz geldik ve bakışmalar başladı. Sahneye beni bir kez çağırması gerekirken, daha yakın olmak amacıyla 3 kez sahneye çıktım. O zaman hissettim bir şeyler olacağını. Ardından telefonlar başladı ve aşkımız telefonlarla sürdü.
-Nefret aşka dönüştü yani?
Aynen öyle... Zaten sonradan öğrendim ki Şenol tanışmadan önce benim resimlerim bilgisayarının ekranını süslüyormuş. Yani bana gizliden bir hayranlığı varmış.

OKULDAN SORNA NİKAH
-Evlilik yakın mı?

Okulum yüzünden evliliği erteledik. Önümüzdeki sene düşünüyoruz. Şenol'a Almanya'ya yeerleşelim diyorum ama O'nun da işi burada olduğu için kabul etmiyor. Benim okulumu bitirmem ve Türkiye'ye yerleşmem gerekiyor.
-İş yaşantınızda Şenol İpek'in tecrübelerinden faydalanıyor musunuz?
Tabii ki... Piyasayı, şartları bildiği için bana çok yardımları oluyor. Doğru kişilerle çalışmak mankenlik için çok önemli bir avantaj. Bu yüzden Şenol benim için şans...

ŞENOL DEĞİŞTİ...
-Şenol İpek'in sizden sonra yaşamı nasıl değişti?

Doğrusu; kilo verdi, içkiyi sigarayı bıraktı, gece yaşantısını azalttı. Sonuçta ikimizin mutluluğu ve birbirimize verdiğimiz pozitif elektrik işimizden günlük yaşantımıza kadar her anımıza yansıyor.
-İkinizde podyum dünyasında olmanızdan dolayı kıskançlıklar çok oluyor mu?
Şenol beni kıskansa bile belli etmez. Ben de çok kıskanç biri değilim. Ayrıca Şenol gönül almasını ve süpriz yapmasını çok iyi bildiği için arada kırgınlık pek olmayor. Bir keresinde benim için süpriz yapıp Cezayir'e geldi. Ayrıca bana "kumrum" der. Bu sözü bile kendisini affetirmeeye yetiyor.

"Annem benim uğurum oldu"
Genç manken Şebnem Schaefer'ı defilelerde annesi Lale Schaefer da yalnız bırakmıyor. İstanbul'da çıktığı tüm defilelerde annesini de yanında götüren güzel manken annesinin uğuruna da çok inanıyor.
Lale Schaefer damadı Şenol İpek'i çok sevdiğini ve kızını çok mutlu edeceğini düşündüğünü söylerken anılarını yazdığı kitapta Tanrı'nın armağanı olarak tanımladığı Şenol İpek için şunları söylüyor.
Tanrı'nın bize bir armağanı olan sevgili oğlum Şenol İpek'e; anne olmanın sevincini ve gururunu yaşattığı için gökyüzündeki yıldızlar kadar teşekkürler" diyor.
YENİ ASIR SİNEMA

Avrupa'da GORA rüzgarı


İzmir sinemalarında gösterimde olan filmler
NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
OtellerALIŞVERİŞ GAZETESİ
Okul için 'çarşıya çık' zili!
Çok çalışmamız lazım, çoook!
Özel yaşantısında afacan!
Çantayı dikkatle seçin!
Ders başlıyor, haydi sınıflara!
Çocuğa bilgisayar şart ama...

SARMAŞIK
Amerika'daki akım İzmir'e sıçradı
Şenol bana hep "Kumrum" diyor
Fethiye'de pazar turu
Aileden biri gibi
Sodalı börek


            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222