4 Eylül 2005 Yıl: 111

Ana Sayfa

Eminim... Orayı görünce 14 yıllık sıkıntıyı da bitirir
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Astroloji

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler
MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

 
Efes'te süreç başlıyor
Ekmekte zam tartışması
Uşak doğal gaza kavuşuyor
Mey, Avrupa'yı hedef seçti

BAĞLANTILAR
Devlet İstatistik Enstitüsü
Dış Ticaret Müsteşarlığı
DPT
>>> TÜM LİSTE

Sayfayı
Tavsiye etİHALEYİ KAZANAN UDAŞ, TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Uşak doğal gaza kavuşuyor

Genel Müdür Ahmet Doğu, 20 Eylül'den itibaren konutlarda dogal gaz kullanımına başlanacağını açıkladı

YILDIRAY ÇAMTEPE (UŞAK)

7 AYDA DAĞITIMA BAŞLADI
2 Aralık 2004'te Ankara'da Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun yaptığı ihaleyi 11 firmanın ortaklaşa kurduğu UDAŞ (Uşak Doğalgaz Dağıtım A.Ş) kazanmıştı. Genel Müdür Ahmet Doğu, "Şubat ayında ilk kazmayı vurduk, eylülde ilk gazı vereceğiz" dedi.

Uşak'ta konutlarda doğal gaz kullanımı 20 Eylül'den itibaren başlıyor. Dağıtım ihalesini kazanan UDAŞ Genel Müdürü Ahmet Doğu, birinci yıl yatırım programı içinde yer alan tüm bölgelere bu ay doğal gazı vereceklerini söyledi.
Doğu, "Uşak'ı yatırım programları dahilinde 12 bölgeye ayırdık. Buna göre, 1'inci yıl yatırım programı içinde yer alan 4 bölge ve 5 mahallede bu 8 ay doğal gaz kullanımına başlanacak. Ayrıca BOTAŞ hatlarını önümüzdeki günlerde devir alacağız. Aynı zaman da yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde de önümüzdeki aralık ayında doğal gaz kullanıma açılacak. Şu an da planlama çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Yatırım programı
Birinci yıl yatırım programı için BOTAŞ hatlarının kendilerine devir edilmesi ile birlikte 6 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirten Doğu, "Şu ana kadar 54 km. ana hat boru döşeme çalışması yaptık. Bunun yanı sıra 2.5 km'de çelik boru hattı döşedik. Bu yıl sonu kadar çelik boru hattı döşeme miktarımız 14 km'yi bulacak. Uşak'ta 1'inci yıl programımızda en az 10 bin aboneye doğal gaz vermek istiyoruz. Ama doğal gazın Uşak'ta daha hızlı yayılması ve kullanıma geçmesi Uşaklılar'ın ilgisine bağlı olacak. Daha kısa süre de doğal gazı dağıtmamız için Uşak'ın ilgi göstermesi gerekir" diye konuştu.

Tüketiciye uyarı
Uşak'ta doğal gaz kullanımına geçerken ya da doğal gaz aboneliği alırken dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunu dile getiren Ahmet Doğu, "Uşak'ta 9 adet doğal gaz iç tesisat dönüşüm firmasına sertifika verdik. Sertifikası olmayan firmalara kaçak olarak bilinen iç tesisat dönüşüm yaptıran abonelere gaz açma işlemini yapmayacağız. Vatandaşlarımız mağdur olmamak için UDAŞ olarak bizim sertifika verdiğimiz onayladığımız firmalara tesisat yaptırsınlar. Bu sayede olabilecek her türlü aksaklığı garanti altına almış olurlar. Aynı zamanda 187 acil doğal gaz hattını da yakında devreye sokacağız. Şu anda gerekli olan altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Doğal gaz ile ilgili acil yardım gerektiren destek ve bilgilendirme ekibimiz ve bu konuda hizmet verecek olan araçlarımız yakında hizmete girecek" dedi.

11 firma kurdu
2 Aralık 2004 tarihinde Ankara'da Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nda yapılan ihale sonucunda 11 firmanın ortaklaşa kurduğu UDAŞ (Uşak Doğalgaz Dağıtım A.Ş) Uşak'ta doğal gaz dağıtım hakkını kazanarak Uşak'ta bir ilke imza attı. Şubat ayında ilk kazmayı vuran UDAŞ şirketi eylül ayında ilk gazı vermeye hazırlanıyor.
Eylül'ün 20'si itibarı ile 5 mahalleye doğal gaz vereceklerini ifade eden UDAŞ Genel Müdürü Ahmet Doğu, "Bu ay içinde Kurtuluş, Cumhuriyet, Kemal Öz ve Fatih mahallelerine doğal gaz vermek için çalışmalarımız sürüyor. Bu güne kadar 2 bin 500 binanın doğal gaz tesisat numaraları verildi. Bunlar İş hanı, daireler, resmi kurum ve kuruluşlar olmak üzere yaklaşık olarak 12 bin aboneye ulaşıyor. Uşak halkının doğal gaz kullanımında yeterli bilgiye sahip olduğuna ve Uşak'ı, çevreyi seven herkesin doğal gaz kullanacağına eminim" dedi.

 

 


YENİ ASIR İNSAN
Yetkilendirme yapmazsanız işyükü altında ezilirsiniz
İş hayatında sağlam ilişkiler nasıl kurulur?
Çatışmayı yönet, kazan!
Çalışan şirketin stratejik ortağıdır

>>> İnsan Kaynakları ilanları

YENİ ASIR SİNEMA

İzmir sinemalarında gösterimde olan filmler

NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller

Durmuş Odabaşı'nın İNSANLARI

Yücel Elidemir
Sıkma tatlı canını
Ali Kocatepe
Plaktan MP3'e
Murat Tuncay
Yeni "Ormancı Türkümüz" üstüne...
Dr Tuncay Filiz
Ağrı, yorgunluk, uykusuzluk: FM
Ülkü Erakalın
Reklam olsa bile, bu kadarı ayıp...
Haftanın Şıkları


            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222