3 Haziran 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Astroloji

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler
MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

29.05.2005

e-mail:askonbeta@superonline.com

Ayıbımızı saklayalım

Üniversite Oyunları'na sayılı günler kala, İzmir iyice harekelendi. Tesisler tamamlanmaya çalışılıyor, caddeler de güzelleştirilmeye...
Seha Aksoy Atletizm Pisti bitti, sadece çizgileri çekilip teslim edilir ve pistimize kavuşuruz hayalleri kurarken, ters eğim verilen son 100 metre de atletler yokuş çıkacaklar. Olay traji-komik ama GSİM Sabri Sadıklar'ın çözümü ise düşündürücü. "Yıllardır böyleydi ne olmuş, olduğu gibi kalsın!" Yorumu size bırakıyorum.
ABD, Olimpiyatlar'da; şehrin görüntüsünü bozan gecekonduların görülmesini, önlerine dev reklam panoları dikerek engellemişti. Şimdi aynı şey İzmir'deki gecekonduların gizlenmesi için de düşünülüyormuş. Devletin gücünü elinde tutan ve bunu kullanmaya yetkisi olanlar acz içine düşmüş. Koskoca Amerika yapmış, bizim neyimiz eksik ki... Dikkat edin de panoları boya, afiş ve kurşun yağmuruna tutmasınlar!

Cevat Durak farkı
Karşıyakalılar kendilerini İzmir'den ayrı tutarlar ve pek de haksız sayılmazlar. Çevre düzenlemesi, alışveriş merkezleri, spor ve dinlenme alanları ve sakinlerinin yaşam kalitesini yüksekliği ile sanki Karşıyaka il, İzmir ise ilçedir. İşte bir Karşıyaka farkı daha...
Kurulalı 8 ay olmasına rağmen Aydoğdu Spor Kulübü atletizm takımı 15 yaş altı Ligi'nde fırtına gibi esiyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da gençler ve çocuklar içinde hizmete hazır ve imkanları kısıtlı olan kulübe destek olarak farkını ortaya koyuyor. Başkan; 1. Kademe yarışlarını üstün bir performans göstererek, ENKA gibi güçlü bir takımın hemen ensesinde ikinci bitiren erkek takımı ile aralarında yaş grubunda en iyi Türkiye derecesine sahip olan kız atletlerle tanışıp manevi destek verdi. Bu, paradan daha çok önemli bir şey. İşte Cevat Durak farkı!

Filiz Kadoğan farkı
Almeria'da düzenlenecek Akdeniz Oyunları kadrosu Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından belirlenen barajları geçen atletlerden oluşacak. Atletlere verilen süre kısaldıkça heyecan ve gerilim de artıyor. Atina Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden İzmirli atlet Filiz Kadoğan, uzun süren sakatlığı nedeni ile zor bir hazırlık dönemi geçirdi. Antrenörü Sevinç Esmer, sporcusundan o kadar umutluydu ki hiçbir zaman paniğe kapılmadı. Ve genç atlet Ankara'da yapılan Rekor Deneme Yarışması'nda gülleyi 16.95'e atarak Akdeniz Oyunları barajını geride bıraktı. Filiz'i Üniversite Oyunlarında kürsüde görmek en büyük dileğim.

Neler oluyor böyle?
Daha Süreyya Ayhan'ın durumunu hazmedemezken, Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda 3000 metrede gümüş madalya kazanan atletimiz Tezeta Dengersa'nın verdiği numunede yasak madde belirlenmesine şaştım kaldım. Analiz sonucuna hemen itiraz eden atletin "B numunesi" Prof.Dr.İsmail Peker ile antrenörü Ertan Hatipoğlu'nun hazır bulunması ile Madrid'de açıldı. Analiz sonrasında yetkililer, "B numunesi"nde negatif yönde fark çıktığını ve yasaklı madde miktarının sınır değer olan 10 ng/ml'nin altında olduğunu bildirdi. Değerlerin düşük çıkması nedeniyle yasak maddenin Tezeta'nın vücuduna gıda yoluyla girdiğine ve atletin söz konusu maddeyi performans arttırma amacıyla kullanmadığına karar verilirse; atletimiz Avrupa Salon Şampiyonası'nda elde ettiği gümüş madalyayı koruyacak ve ceza almayacak.

Milletler Kupası İzmir'de
18-19 Haziran günleri İzmir Atatürk Stadı'nın ev sahipliği yapacağı Avrupa Kupası 2.Lig Yarışmaları'nda Millerimizi desteklemek için her hafta size buradan çağrı yapacağım. Avrupa Kupası'nda 1. Lige yükselme şansı olan bayan ve erkek milli takımımızı desteklemeliyiz. Ailece, çocuğunuzla birlikte kötü söz, çirkin hareketlerin olmadığı sadece centilmence rekabetin yaşandığı keyifli, sporla dolu, güzel bir gün geçireceksiniz. Ajandanıza şimdiden not alın, Atatürk Stadı'nda buluşalım.

 
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222