11 Mayıs 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Unutma THY.. Devir rekabet devridir..
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Astroloji

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler
MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
Ege Üniversitesi'nde tiyatro şöleni başlıyor

Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından 13-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Tiyatro Günleri birçok amatör tiyatroyu ve üniversite tiyatrosunu buluşturacak.
Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu'nun (EÜTT) her yıl düzenlediği, Tiyatro Günleri'nin temel amacı; Ege Bölgesi'nde teatral birikimlerin ve donanımların paylaşılması, amatör tiyatroların ve üniversite tiyatrolarının bir araya gelmesi, teatral ve teknik sorunlara ortak bir paydada çözüm yolları aranması.

GÜÇLÜKLER İÇİNDE
EÜTT bu yıl çalışma alanlarının yetersiz ve sağlıksız oluşu nedeniyle 2004-2005 sezonunu zorlu bir süreçten sonra gecikmeli olarak açtı. Herkesin tiyatroya doyacağı bugünlerde amatör tiyatro toplulukları ve üniversite tiyatrolarının salon ve sokak oyunları sahnelenecek, söyleşilerle atölye çalışmaları yapılacak.
9. Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu Tiyatro Günleri, 13-22 Mayıs 2005 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleşecek.
Etkinlik kapsamında şu oyunlar sahnelenecek: "Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (EÜTT) "Yeraltından Notlar", Ege Tıp Oyuncuları (ETO) "Bu Salı", Tiyatro Oyun Kutusu "Yedi Kısa Oyun", Mevsimlerden Tiyatro "Finalde Shakespeare", Uludağ Üniversitesi Oyuncuları "Zastrozzi", ODTÜ Oyuncuları "Fırtına", Çağdaş Özürlüler Yaşam Derneği Tiyatro Topluluğu (ÇÖYDER) "Şehrazat'ın Oyunu", Tiyatro Kordelya "Sinekler Olmasa" Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Tiyatro Topluluğu (SBFTT)"Savaş Baba", Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (EÜTT) "Yeraltından Notlar", Dokuz Eylül Tıp Oyuncuları (DETO) "Bay Biedermann ve Kundakçılar", Tiyatro Poetika / Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü "İki Efendinin Uşağı", Yaşayan Tiyatro / Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü "Savaş Baba", Tiyatro Kordelya "Sözsüz Oyun", Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tiyatro Topluluğu "Bahar Noktası", Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu (DKT) "Hayır De" Ege Üniversitesi Sanat Topluluğu (EÜST) "Biedermann ile Kundakçılar", Tiyatro Yeraltı "Meddahımtrak Hastane Öyküleri" , İstanbul Üniversitesi İktisat Sahnesi Neredeyse Kadın : Elizabeth, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Tiyatro Kulübü (MİFTOK)
"Schweyk" , Tiyatro Yeraltı "Maskeli Balo", Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları(BÜO) "Aklayıcılar Kongresi" ,
İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu(İTFTT) "Tati Tati", Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları(BÜO) "Kilyos'ta Berber Hikayeleri", Tiyatro Boğaziçi
Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü (BÜFK) "Şenlik"
Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (HÜTİ) "Şeytan Çelmesi", İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü Tiyatro Topluluğu "Kuru Gürültü" William Shakespeare, Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu "Umut Kimde", İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü Tiyatro Topluluğu "1984" George Orwell...

Yalın'la imza günü
Genç şarkıcı Yalın ikinci albümü "Bir Bakmışsın"ın yakaladığı başarının ardından 15 Mayıs Pazar günü D&R Mavişehir'de hayranlarıyla buluşacak.

Konak'ta oyun
İzmir Devlet Tiyatrosu, Konak Sahnesi'nde "Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?" oyununu sahneliyor. Saat 20.30

 


YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.