26 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

23.03.2005

Mesaj gönder

Crea Club Turnuvası'na büyük ilgi
Havaların ısınması ve güzelleşmesiyle Mazda'nın ana sponsor olduğu turnuva, çok kalabalık bir seyirci grubuyla gerçekleşti. Pazar günü Hakan Akman'ın hiç de küçüksenmeyecek etkili oyunu ile güçlü rakibi Hüsnü Hatipoğlu'nu yendiği final maçından sonra yapılan kokteylde, şampiyonlara ve finalistleri verilen ödül ve hediyeler neşeli bir atmosfer yarattı.
İşte Crea Club şampiyonları:
Tek Bayanlar: 1-Aysel Ertuğ, 2-Pelin Koçan
Çift Bayanlar: 1-A.Ertuğ, Ö.Seven, 2- D.Fowler P.Sunucu
Tek Erkekler: 1-H.Akman, 2H.Hatipoğlu
Çift Erkekler: 1-H.HatipoğluD.Koçan, 2-C.Özcan-H.Bilen
Karışık çiftler: 1- M.Azkara-D.Fowler, 2-O.Azkara-S.Mungan
Centilmen oyuncu ödüllerini Sefa Zeytinoğlu ve Pınar Önen aldı.
Başta Crea Club yöneticileri ve büyük bir aşama gösteren Hakan Akman'ı, tüm şampiyonları ve tenisin en büyük özelliğini yansıtan centilmen sporcuları candan kutlarız.

Neredesin Tamer
Sevgili Tamer, ismini Yeni Asır Turnuvası'nda göremedim. Herkes orada ve sen, Kültürpark Tenis Kulübümüz'ün genç ümidi, fikstürde yoksun. Hem de başlara oynayacakken... Doğrusu merak ettim.
Senelerdir seni izler dururum; senin cengaverliğin, senin stilin ve senin tenis coşkun kimsede yok. Tenise küsülmez, hele sen hiç küsemezsin; çok erken başladığın bu spor senden daha çok başarılar bekliyor, tepelere tırmanmanı bekliyor. Sen başarırsın...

Kortlar cıvıl cıvıl
Çok ıslak bir kış döneminden sonra baharın gelmesiyle kortlar artık, ne mutlu ki, tıklım tıklım. Eğer zamanında yer ayırtmazsanız oynayabilmeniz mucize olur...
Özlemi görüyorsunuz... YENİ ASIR Turnuvası'na tam tamına 505 kişi yazıldı. Eline raketini alan kortlara koşuyor artık.
Aslında sabahları erken saatlerde kortlar müsait. Yürüyüş yolları tıklım tıklımsa, neden tenis kortları da o saatlerde dolmasın!.
Ayrıca geceleri de oynamak mümkün. Kortlar saat 24.00'e kadar cıvıl cıvıl olamaz mı?

Turnuva ciddi bir iş
Turnuvaya katılmak, turnuva düzenlemek kadar ciddi bir olaydır. Her turnuvaya giren tenisçi; Önce turnuva yönetmeliğini okumalı, kendi şartlarına uygun değilse turnuvaya kaydını yaptırmamalı, uygunsa kayıt olup giriş katkı payını yatırmalı, maç programını kendisi takip etmeli, maç saatinden önce çantası ve uygun kıyafeti ile kulüpte hazır olmalı, yetkililerin daveti üzerine ısınmış bir şekilde korta girmeli, kortta cep telefonunu kapamalı veya en azından sessize almalı, korttaki ısınma süresi olan 5 dakikaya muhakkak riayet etmeli, servis atarken ayak hatası yapmamaya özen gösterip seyircilere, tenisin önemli bir "fair-play" örneği olduğunu göstermelidir.
Çok zor değil, değil mi?

Bravo Nazan Arkuş
Dünya puanlamasına sayılan ve İspanya'nın Mallorca Kenti'nde gerçekleşen uluslararası ferdi veteran tenis turnuvasına katılan 40 yaş üstü Türk tenisçimiz Nazan Arkuş bayanlarda Avusturyalı rakibini 2 sette yenerek şampiyon oldu.

Tenis ve ustalarımız
Turnuvalarda ki usta oyuncularımız, toplara çok iyi vurabilmelerine karşın özellikle setlerin sonlarına doğru ve önemli sayılardaki oyunları ile vuruş çeşitlilikleri gösteremiyorlar. Oyun kurma ve rakibe göre ufak değişiklikler yapamadıklarından, sürekli yüksek oynayarak tenisimiz hakkında hiç de iyi bir görüntü vermiyor, umutlarımızı da kırıyorlar.
Tenis artık çok süratlendi... Artık bayanların bile terk ettiği bu tarz oyun, hele 100'den fazla vuruşun gidip gelmesi ile seyirciye hiç de zevk vermiyor.

Clijters iyi döndü
İndian Well's turnuvası çok ilginç maçlara sahne oldu. Bayanlarda yıldızlaşan Lindsay Davenport yarı final maçında, hala aklımızın alamadığı 6/0 6/0 gibi bir skorla, genç yetenek Maria Sharapova'yı yendi. Davenport, final maçının başında Kim Clijsters'e karşı hiç hatasız oyunuyla 4/0 öne geçince, "Acaba bu maç da aynı skorla biter mi?" diye düşünmeye başlamışken, yaptığı iki vole hatasından sonra oyun döndü ve inanılmaz bir şekilde ilk seti, sakatlıktan yeni dönen ve üst üste 6 sayı almayı başaran Kim Clijsters'e kaptırdı.. İkinci sette oyun dengelendi ve seti Davenport kazandı. Büyük savaşçı Clijters son sette de oyunu hiç bırakmadı ve büyük bir çaba ile maçı ve 3. kez bu şampiyonayı kazanmayı bildi.
Erkeklerde Roger Federer, Hewitt'i yenerek yine şampiyon oldu. Bu şampiyonluk, Son 17 maçtır oynadığı tüm finalleri kazanan Dünya 1 numarası Federer'in bu seneki dördüncü, kariyerindeki 26. şampiyonluğu oldu.

İZTİK
İzmir Tenis İhtisas Kulübü'nde olağanüstü toplantıda yapılan birleştirici seçimler sonunda, Ömer Yıldırım başkanlığındaki yönetim aşağıdaki isimlerden oluştu:
Sayıl Dinçsoy, Refik Diker, Tayfun Yelkenbiçer, Sefa Türkeş, Mustafa Özkan, Ufuk Yüreğir, Hamdi Büyükaltıntaş, Meriç Güzel.
Yeni yönetimi kutlarken IZTIK'i eski şaşalı günlere taşıyacaklarına ve tekrar tenisin motoru olacaklarına inancimiz sonsuz.

AJANDA
Havalarla beraber çok hızlı bir tenis sezonu faaliyeti kendini göstermeye başladı.
Sezon, Crea Club'in bahar turnuvasından sonra Yeni Asır ile Kültürpark Tenis Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği ve 505 kişinin kayıt yaptırdığı , oyuncuların pazar günü kortlara indiği Puanlı Yeni Asır Kupası ve arkasından da ETV Puanlı İlkbahar Turnuvası ile devam edecek.
Istanbul'da da sezon hızlı açıldı. ATP ve WTA'nın usta oyuncuları 21 Mart'tan itibaren 12 gün boyunca Nasqad-100 Sponsorluğunda (Key Biscane) Miami'de mücadele edecekler. Miami Turnuvası, Grand Slam'lerden sonra en önemli turnuva niteliğinde...
Clijters'ten sonra bir diğer Belçikalı Justine Henin-Hardenne, uzun bir sakatlık döneminden sonra bu turnuva ile kortlara dönüyor galiba.


TENİSİ GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM EDELİM. LÜTFEN

 SPOR EXTRA
Bizimkilerin potada işi zor
Yarı finale doğru


            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222