26 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Orman Baba: Cem Bakioğlu
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
 
İlk kazmayı vurdu 10 gün daha süre istedi
Haydi Cumhuriyet Maydanı'na
Türk oteline el koydular

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMF


Şebnem Bursalı ile
Ankara Havası

Sayfayı
Tavsiye etBakan imzaya geliyor

Aliağa-Menderes Projesi, bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Ulaştırma Bakanı Yıldırım ve TCDD Genel Müdürü Aydın'ın imzalayacakları protokolle başlıyor

ERTAN GÜRCANER (HABER MERKEZİ)

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 'İzmir'in en önemli projesi' dediği Aliağa-Menderes Hızlı Tren Projesi'nde mutlu sona gelindi. Kocaoğlu, 79 kilometrelik projenin bundan sonraki kısmını kendi özkaynaklarıyla tamamlama konusunda Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD Genel Müdürlüğü'yle uzlaşmaya vardı. Bugün Fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde saat 11.00'de Kocaoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürü Talat Aydın arasında imzalanacak protokolle projenin uygulanmasına resmen başlanacak. Günde 550 bin kişinin taşınması öngörülen projeyle İzmir'deki ulaşım sorunu önemli ölçüde çözülecek.

Başkan Kocaoğlu, protokolün ardından inşaat için en kısa sürede ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Kendi özkaynaklarıyla tamamlayacakları hattın işletmesi için de TCDD ile yüzde 50'şer paylı bir şirket kuracaklarını belirten Kocaoğlu, hedeflerinin 79 kilometrelik hattı Selçuk'a kadar uzatmak olduğunu ifade etti.
TCDD'nin söz konusu hattın elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekoniminikasyon işlerini bitirip üstüne düşeni yaptığını belirten Kocaoğlu, Büyükşehir'in de başta istasyonlar olmak üzere alt ve ülst geçitlerle Karşıyaka ve Şirinyer tünellerini inşaa edeceğini kaydetti. Kocaoğlu, hattın metro standartlarına çıkarılmasından sonra 400-500 otobüsün boşa çıkacağını sözlerine ekledi.

 

 


YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.