26 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Orman Baba: Cem Bakioğlu
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

 
Her semte 'Ajan Vergi Bürosu'
Turkcell Finlilere gitti
Agora'ya üçüncülük ödülü
Kipa'da "Elektronik Kapmanyası"

BAĞLANTILAR
Devlet İstatistik Enstitüsü
Dış Ticaret Müsteşarlığı
DPT
>>> TÜM LİSTE

Sayfayı
Tavsiye etHer semte 'Ajan Vergi Bürosu'

İzmir Defterdarı İhsan Akyol, "Yeni yöntemde hem kontroller sıklaşacak hem de mükelleflerin işi kolaylaşacak" dedi

İRFAN GALİP DUMLU (HABER MERKEZİ)

İzmir Defterdarı İhsan Akyol ve ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı, vergi sisteminin iyileştirilmesi için neler yapılması gerektiğini anlattılar

İzmir Defterdarı İhsan Akyol, vergi sistemindeki yeni yapılanma kapsamında vatandaşın vergi dairelerindeki sıkıntılarını sona erdireceklerini söyledi.
Aksoy, her semte kurulacak ajan vergi bürolarıyla denetimlerin daha sağlıklı yapılacağını ifade etti.
Ege Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ESİAD) Heris Tower'daki merkezinde gerçekleştirdiği "Biz bize" toplantısının konuğu olan Akyol, Maliye Bakanlığı'nın vergi sistemiyle ilgili hazırladığı sistem hakkında dernek üyelerine bilgi verdi.

Kayıtdışı ile savaş
Kayıtdışı kazancın önüne geçmek için her semte, her mahalleye kurulması planlanan vergi bürolarının son derece faydalı olacağını vurgulayan Akyol, "Bu yöntem sayesinde kontroller çok daha hızlı yapılacak. Vergi dairelerinde işleri olan mükelleflerimiz de sıkıntılarını hemen giderebilecekler" diye konuştu. Yeni vergi kanununun sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de içinde bulunduğu Vergi Konseyi tarafından hazırlandığını kaydeden Akyol, Türkiye'de vergi kanunlarının çok sık değiştiğine dikkati çekti.

İnternet üzerinden
"Bu durum çok kötü. Bütünlüğü bozuyor" diyen Akyol, "Mükellefleri bırakın bu işin uzmanları bizler bile kanunları takip etmekte zorlanıyoruz" dedi. 2004'ün Eylül ayında elektronik sistemde beyanname almaya başladıklarını anlatan Akyol, 2,5 ayda 64 bin beyannamenin ellerine ulaştığını ve vatandaşların bu sisteme yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. 2006'da tüm işlemlerin sadece internetten yapılacağını söyleyen Akyol, "Eğitim konusunda da bakanlığın çalışmaları devam ediyor. 10 yıl sonra düz memur kalmayacak. En düşük seviyeli memur 2 yıllık özel eğitimden geçmiş nitelikli memur olacak" diye konuştu.
Ege Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ise şunları söyledi; "Vergi Haftası'nın varlığını İhsan Bey'in yaptığı görüşmeler ve seminerler sayesinde öğrendim. Biz ESİAD olarak zaten verginin önemini iyi biliyoruz. Üzerimize düşen görevi de yaptığımıza inanıyorum."
YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.