9 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 Kırmızı Halı'daki mavi deniz kızları
Minik ve tatlı şeyler artık daha da şirin
O bir 'Action Man' ve rengi de kırmızı
30 yaştan sonra göz kremini ihmal etmeyin
Cenevre'de 75. oto şöleni
Ruhunuzu güçlendirmek için tiyatro eğitimi alın 
Sayfayı
Tavsiye et


Tasarımcıların yaratıcılıklarını geniş kitlelere sunabildiği podyumdan dünyanın izlediği şov
Kırmızı Halı'daki mavi deniz kızları

Oscar töreninde yılın çıkış yapan rengi Golden Globe'daki gibi lacivert ve gece mavisi oldu. Derin sırt dekoltesiyle Oscar'lı yıldız Hillary Swank, filmdeki karakterinin tersine gerçek bir dişiydi.

Geniş tanıtım imkanı nedeniyle bu yıl da birçok tasarımcı o gece için yıldızlara ödünç giysi verdi. Erkek yıldızların büyük çoğunluğu her zaman olduğu gibi klasik Armani takımdan ödün vermedi..

Şölen Kipöz

Geçtiğimiz hafta Oscar defilesinin 77'incisine tanık olduk. Oscar defilesinin provası sayılabilecek Golden Globe'un havasından da anlaşıldığı gibi, geçen senenin aksine bu yıl tören ağırbaşlı, hatta durgun geçti.
Yıldızların, risksiz, klasik sofistike bir şıklığı yakalamaya çalıştığı gözlendi. Gece giyiminin temel stillerini sergileyen podyumun renk paletini, sarı, mavi, kırmızı gibi ana renkler canlandırdı ama vazgeçilmez siyahla birlikte soluk ve pastel tonlar da ağırlıktaydı.

LACİVERT ATAK
Yılın çıkış yapan rengi Golden Globe'da da gördüğümüz üzere lacivert ve gece mavisi oldu. Derin sırt dekoltesiyle Oscar'lı yıldız Hillary Swank'i filmdeki karakterinin tersine gerçek anlamda 'femme fatale-dişi' yapan Guy Laroche imzalı lacivert elbise, bu anlamda gelecek Oscar'a kadar konuşulacak gibi görünüyor.
Kate Blanchett'nin tek omuzlu Valentino elbisesi ve Penelope Cruz'un straplez ipek tafta elbisesi uçuk limon sarısını gündeme getirdi.
Joseph Mendel buz grisini Halle Berry için tasarladığı eğrisel çizgilere sahip tek omuzlu tasarımda, ten rengini ise Laura Linney için tasarladığı diyagonal şeritleri olan straplez elbisede kullandı.

ROMANTİZM RÜZGARI
Gywenth Palthrow açık bej korsajlı Stella Mc Cartney tasarımıyla; Giselle Bundchen Dior imzalı beyaz ampir kesimli açık su yeşili elbisesiyle; su perisini andıran Charlize Theron kuyruklu Dior tasarımıyla ve tanrıçalara benzeyen Natalie Portman da Lanvin imzalı tümü drape derin dekolte toprak rengi tülden yapılan elbisesiyle kırmızı halıda romantizm rüzgarları estirdiler.
Golden Globe'da da görüldüğü gibi bu yılın couture trendlerinde bolca kullanılan balık kuyruğu biçiminde etekler Oscar yıldızlarını birer denizkızına dönüştürdü.

RETRO EĞİLİM
Bu yıl aday gösterilen filmlerin çoğunluğunun biyografi hikayelerine dayandığını düşünürsek Oscar defilesinde her yıl gözlenen retro eğilim, bu yıl da filmlerin görsel dokusunun etkisiyle kendini gösterdi. Görsel açıdan görülmeye ve konuşulmaya değer görülen "Aviator" en iyi kostüm tasarımı ödülünü aldı ama; aynı zamanda filmin başlıca karakterleri olan Ava Gardner, Jean Harlow, Katherine Hepburn rolleriyle 1930'lu ve 40'lı yılların Holywood tarzını ödül törenine taşıdı. 30'ların etkisi aynı zamanda sık rastlanan straplezler ve sırt dekoltelerinde de kendini gösterdi.
Aslında moda dünyasının bu filmden daha fazla beklentisi var ve görünen o ki, filmle birlikte canlandırılan Hollywood stili ve havacı tarzı Amerikan tasarımcı Ralph Lauren'in New York defilesinde gördüğümüz üzre gelecek kışın koleksiyonlarına yansımış bile.

ÖDÜNÇ TAÇLAR

Oscar ödül töreninin moda takipçileri için ne denli etkin olduğunu söylemeye gerek yok. Bu defile aynı zamanda tasarımcılarla yıldızlar arasında aylar öncesinden yapılan anlaşmayla, tasarımcıların tanıtımları için bulunmaz bir fırsat. Bu nedenle pek çok tasarımcı o gece için yıldızlara ödünç giysi verebiliyor ya da pek çok mücevher firması o gece kullanmaları için mücevher gönderiyor. Örneğin bu yıl Scarlett Johansan gibi birkaç yıldızın kullandığı taçlar, mücevher üreticilerinin gelecek yıl benimsetmek istedikleri akımlar arasında. Bu yıldızların her birine bir reklam için ne kadar büyük bütçeler ayrıldığı düşünülürse Oscar geçiti tasarım reklamı için en ekonomik yollardan biri olarak görülebilir.
Nitekim sinema yıldızlarının moda tüketicisi üzerinde yarattığı etki pek çok dünya markası için garantili bir reklam aracı. Chanel'in yeni yüzü Nicole Kidman ve Marc Jacobs'un sanat yönetiminde gerçekleşen Uma Thurman'lı Louis Vuitton reklamları ya da Versace'nin yeni yüzü Madonna bunun çarpıcı örnekleri.

ERKEKLER AĞIRBAŞLI
Erkek yıldızların büyük çoğunluğu her zaman olduğu gibi klasik Armani takımdan ödün vermedi. Sırf bu ağırbaşlı ve durgun havayı biraz canlandırsın diye sunuculuk teklif edilen siyahi aktör Chris Rock kaba saba esprili tarzı ile yeni akım aktörleri sinemanın çırakları olarak nitelendirirken bir şeyi gözden kaçırdı; sinemanın eskileri de yenileri de Oscar seremonisinde moda dünyasının yeni imajları ile boy gösteriyorlardı, yani aynı tabaktan yemek yiyip aynı giysileri giyiyorlardı.

 YENİ ASIR SİNEMA

59'luk Rambo yine vuracak


İzmir sinemalarında gösterimde olan filmler
NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
OtellerALIŞVERİŞ GAZETESİ
Kırmızı Halı'daki mavi deniz kızları
Minik ve tatlı şeyler artık daha da şirin
O bir 'Action Man' ve rengi de kırmızı
30 yaştan sonra göz kremini ihmal etmeyin
Cenevre'de 75. oto şöleni
Ruhunuzu güçlendirmek için tiyatro eğitimi alın

SARMAŞIK
Şair eğitim müdürü
"Tiyatro tutsun diye çamaşırla oynamam!"
İZDOB'da "Yoz Döngü" ve "Bebek" prömiyeri var
Öneri değil çözüme ihtiyaç var
Yoğurtlu terbiyeli köfte


            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222