9 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

O koltuklara kimler otursun?
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

  
Başkan'a partili darbesi!
"Buca'ya yanlışım olmadı"
"Ağaç kesip cami yapılmaz"

BAĞLANTILAR
T.C. Cumhurbaşkanlığı
TBMM

Başbakanlık
>>> TÜM LİSTE


Şebnem Bursalı ile
Ankara Havası

Sayfayı
Tavsiye etBELEDİYE MECLİSİ'NE GETİRDİĞİ ÖNERGEYE CHP'LİLER DE SAHİP ÇIKMADI

Başkan'a partili darbesi!

Balçova Belediye Başkanı Çalkaya'nın Korutürk Mahallesi'ne öğrenci yurdu yapılması için meclise verdiği önergeye AKP ve DYP'lilerle birlikte bazı CHP'liler de ret oyu verdi

NİL KUYUMCU AKSÜYEK (İZMİR)

Balçova Belediye Meclis Toplantısı'nda Başkan Mehmet Ali Çalkaya'nın önergesiyle gündeme gelen 'ilçede yurt alanı yapılmasını olanak sağlayan plan değişikliği talebi' reddedildi. Önergeye CHP'lilerin bir bölümü de ret oyu verdi.

Önceliğimiz değil
Mecliste, Korutürk Mahallesi'ne Uğur Camii mevkinde ve Ekonomi Üniversitesi'ne 200 metre mesafedeki belediye arsası ile ilgili plan değişikliği önerisi gündeme getirildi. Önergede, mevcut durumda 2 kat yapılırken, 5 kata kadar inşaat yapılmasına olanak sağlayan plan değişikliği talebinde bulunuldu. Ancak, başkanlıktan gelen bu önerge, en başta Başkan Çalkaya'nın kendi partisince kabul edilmedi.
CHP Grup Başkanı Cumali Altuner, "Bölgemizde iki üniversite var. Yurda da gereksinim var. Ancak biz zaten geçen mecliste Köyiçi Mevkii'nde yurt
yapılmasına olanak sağlayan plan değişikliği yaptık" dedi.
"İkinci bir yurt yapmak ekonomik olarak belediyeye külfettir" diyen Altuner, şöyle konuştu:
"Belediyemizin önceliği değildir. Hala prefabrik yapıda hizmet veriyoruz. Modern bir binada hizmet vermek için yeni binamıza taşınmamız lazım. Kamu kurum ve kuruluşları ile 3. şahıslara borçlarımız var. Spor komleksimiz dökülüyor. Yurda karşı çıkan yok. Keşke yerimiz olsa 10 yurt yapsak. Ama zaten konut bölgesinde yurt yapılamaz."


Ağrıma gidiyor
Başkan Çalkaya ise oylamadan önce yaptığı konuşmada, Balçova'nın 70 bin nüfusunu olduğunu ve ilçedeki öğrenci sayısının önümüzdeki yıl 10 bine ulaşacağına dikkat çekti.
Çalkaya, bu rakamın nüfusun yaklaşık yüzde 10'unu oluşturduğunu belirterek, "Şehir bu eğitim sektöründen para kazanabilir. Esnaf için de çok önemli bir durum bu. Burada okuyan öğrenciler Narlıdere ve Urla'da kalıyor. Bir başkan olarak bu durum ağırıma gidiyor" dedi.

400 öğrenci barınacaktı
"Biz yalnızca bu arsanın değerlendirilmesini istedik" diyen Çalkaya, "Burada 400 öğrenci barındırılabilir. 300'ü ücretli olur. Ücretsiz yararlanacak 100 kişi ise Balçova'da ikamet edenlerin başka şehirlerden gelen dar gelirleri yakınlarından seçilir. Ancak karar meclisindir" diye konuştu.YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.