9 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

O koltuklara kimler otursun?
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
HAFTANIN TARTIŞMASI

Öneri değil çözüme ihtiyaç var

Dünya Kadınlar Günü ülkemiz için kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi için konunun gündeme gelmesinde de önemli bir gün. Kadın haklarının ülkemizde kullanımı ne yazık ki homejen bir dağılım göstermiyor. Kazanılan deneyimlerin, tüm ülke sathına yayılması için yılda bir gün olsa da Dünya Kadınlar Günü bizim için ayrı bir önem taşıyor.

ÜCRET FARKI VAR
Kadınlar bugün ülkemizde de erkeklere göre yüzde 25 - 50 oranında daha az ücretle çalıştırılmaktadırlar. Görüşlerine başvurduğumuz kadırların çoğu, Dünya Kadınlar Günü'nün özel olduğunu ancak sorunlara çözüm getirmekten uzak olduğunu belirtiyorlar.

ASLI ÇOLAKOĞLU
Eşitliği anımsatır
Kadınlar günü gerçekten anlamlı bir gün, özellikle bizim ülkemiz için. Çünkü bizim ülkemizdeki birçok kadın hala kadın-erkek eşitliğini anlayamamış, kavrayamamış bir durumda. Bu sorunlar ciddi olarak ele alınmalı, sözde kalmamalı..

FİLİZ PELİT
Tek bir gün olmamalı
Evet, önemli. Çünkü gerekli ve ihtiyaç duyulan bir gün bence. Özellikle Türkiye, tam bir geçiş ve bilinçlenme döneminde. Kadınlar Günü, diğer günler gibi tek bir gün olarak anılmamalı.

NEŞE AKGERMAN
Sembolik olmamalı
Bir gün gerçekten çok sınırlı bir süre. Yani toplumda çok önemli bir yere sahip olan kadınlara sadece bir gün verilmesi, az. Ancak tabii, bazı şeyler sembolik de olmamalı. Yani her günü Kadınlar Günü olarak kutlamışsınız; ancak kadınlara saygı, sevgi, hürmet, değer, eşitlik vermemişsiniz neye yarar?

BEGÜM ŞEN
Çok önemli bir gün

Keşke tek bir günde kalmamış olsa... Dünyada kutlanan bugün, Türkiye'de de özellikle hor görülen, hakları yenen ve saygı duyulmayan kadınlar için çok önemli bence.


 


YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.