9 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

O koltuklara kimler otursun?
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
Bozdağ için yeni projeler
Karşıyaka'ya 4 yeni mahalle
Denizli'de su zamlandı
Oyunlara 158 gün kaldı


Kemal Hoca'nın TELEFONU
Kemal ÖnderoğluESNAF KÜRSÜSÜ
Önder Sümer
yönetiminde

Sayfayı
Tavsiye etTESİSLERE YAPILACAK İLAVELERLE KAPASİTESİ 4 BİN KİŞİYE ÇIKACAK
Bozdağ için yeni projeler

İnşaat Mühendisi Öner Gövsa, "Yapılacak 3-4 milyon dolarlık yatırımla, kayakçılarımızı Uludağ ve Palandöken'e kaçırmaktan kurtuluruz" diye konuştu

İLKER ÇOBAN (HABER MERKEZİ)

İnşaat Mühendisi Öner Gövsa, Bozdağ Kayak Tesisleri'nin büyütülmesi için Vali Yusuf Ziya Göksu'ya teklif sundu. Gövsa, şu anda Bozdağ'daki pistin 2 bin 500 kişi kapasiteli olduğunu, ancak ilave yatırımlarla kapasitenin 4 bin kişiye ulaşabileceğini belirtti. Öner Gövsa, "Mademki Bozdağ yaşatılacak, o zaman genişletilsin. Tesislerin karşısındaki tepede sırt ıslahı yapılmalı ve tam ortasından geçen ana güzergah da dozerle açılmalıdır. Eğer bunlar yapılırsa 3 kilometrelik 4 pist kazanılır. Biraz da ilave yatak yapılırsa Bozdağ, orta ölçekte uluslararası bir kayak merkezi statüsüne kavuşur" dedi.

Vali ile açtık
Tesislerin uzun bir süre kasıtlı olarak gizli güçlerin baskısıyla kapalı tutulduğunu öne süren Öner Gövsa, İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu'nun gayretiyle İzmir'in yeniden tesislere kavuştuğunu dile getirdi. Bozdağ'ın bir imkan olmasına rağmen uzunca bir süre gözden uzak tutulmak istendiğini belirten Gövsa, "Bizlere Allah'ın bir nimeti olan Bozdağ Kayak Tesisleri'ni yılarca kasıtlı olarak kaderine terk ettiler. Ancak bu durumu Vali Göksu ile aştık. Ancak şu anda da küçük kalması için uğraş veriyorlar" diye konuştu.

Bizi tanırlar
Gövsa, kendisine göre burada İzmir'in de önünün kesildiğini belirterek, "Vali Göksu, bu çabalara kulak asmamalı ve tesislere ilave yatırım yaparak büyütülmesinin önünü açmalıdır. O zaman dünyanın her yerinden kayakçıları İzmir'de ağırlar ve adımızdan söz ettiririz" şeklinde konuştu.


 


YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.