9 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

O koltuklara kimler otursun?
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
 
Denizli'de yeni dönem
Fen Lisesi de kurtuluyor
Vetolu öğrenci affı aynen geçti

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMF


Şebnem Bursalı ile
Ankara Havası

Sayfayı
Tavsiye et


ÖSEN'DEN 1.5 TRİLYONLUK DESTEK GELDİ
Fen Lisesi de kurtuluyor

Yeni Asır'ın gündeme getirdiği okulda çalışmalar hemen başlıyor

İLKER ÇOBAN (HABER MERKEZİ)

Vali Göksu, İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu ile birlikte eğitime katlarından dolayı Tonguç Ösen'i omuzlara almıştı.

Yeni Asır'ın geçtiğimiz günlerde eksikliklerini gündeme getirdiği Fen Lisesi'ne el attıklarını belirten İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, okul için gereken pansiyonun temelini kısa süre içinde atacaklarını müjdeledi. Fen Lisesi'ne yapılacak 100 yataklı ve 3 katlı pansiyonun ortalama 1.5 trilyon liralık maliyetini de İzmir'in vergi rekortmenlerinden CMS Yönetim Kurulu Başkanı Tonguç Ösen'in üstlendiğini belirten Vali Göksu, "Başarı konusunda en mükemmel Fen Lisesi bizde. Lisemize hak ettiği modern pansiyonu kısa sürede yapacağız. Önümüzdeki günlerde daha önce İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan'la omzumuza aldığımız Ösen'le protokol imzalayacağız. Omuza almanın bedeli de bu olsa gerek" şeklinde konuştu.

Bakan'dan takdir
Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu'ya eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle takdir belgesi gönderdi. Belgeyi önceki gün Ankara'ya giden İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ile gönderen Bakan Çelik, eğitim camiasının Vali Göksu'ya minnettar olduğunu belirtti. Takdir Belgesi'ni Aydoğan'dan alan Göksu, çok duygulandığını dile getirerek Bakan Çelik'e teşekkür etti.
9 Nisan 2003'te başlattığı "Yap Okulu'nu Yaşat Adını Kampanyası"nda bugüne kadar 75 trilyon değerinde 49 protokol imzalandığını belirten Göksu, "Bugüne kadar hep ben hayırseverlere takdir ve teşekkür belgesi verdim. Ancak ilk kez bana bir belge veriliyor. Gerçekten çok duygulandım. Ancak bu çalışmaları tek başıma değil, Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Fahri Aykırı, Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ve ekibiyle birlikte yaptık. Ben de hepsine birer teşekkür belgesi verdim" diye konuştu.

Türkiye'ye örnek
İzmir'de Yap Okulu'nu Yaşat Adını Kampanyası çerçevesinde, Özel İdare ve genel bütçenin desteğiyle 2 yılda 1700 derslik yapıldığını belirten Göksu, aynı hızla devam etmeleri halinde kentteki derslik sorununun çözüleceğini kaydetti. 2006 sonunda derslik başına düşen öğrenci sayısını 30'un altına indirmeyi amaçladıklarını belirten Göksu, şöyle konuştu:
"Bilindiği gibi 5 Şubat günü Başbakanımızla birlikte hayırseverlerimize madalya taktık. Arkas'la Denizcilik Lisesi konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bundan sonra okul yapmaya istekli olan tüm hayırseverlere yakın markaj uygulayacağız."


 


YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.