9 Mart 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

O koltuklara kimler otursun?
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 
 
Denizli'de yeni dönem
Fen Lisesi de kurtuluyor
Vetolu öğrenci affı aynen geçti

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMF


Şebnem Bursalı ile
Ankara Havası

Sayfayı
Tavsiye et


TİCARET ODASI VE BORSA'DAN SONRA SANAYİ ODASI BAŞKANI DA ADAY DEĞİL
Denizli'de yeni dönem

10 yıldır bu görevi yürüten Abdülkadir Uslu, ağır ekonomik krize rağmen görevini başarıyla yerine getirdiğine inandığını söyledi

Denizli'de, Ticaret Odası Başkanı Nail Kalemci, Ticaret Borsası Başkanı İlter Panayır ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Süleyman İlgeri'den sonra Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu bir daha aday olmayacağını açıkladı.
14 yıllık başkan Nail Kalemci'nin bir kez daha aday olmayacağını belirtmesi ile başlayan, "Artık yeter. Bir kez daha aday olmayacağım" açıklamaları, Sanayi Odası Meclisi'nin 10 yıllık başkanı Süleyman İlgeri'nin, "Artık kendi işimin patronu olacağım" şeklindeki açıklaması ile sürdü. 20 yıldır sanayi odasının çeşitli kademelerinde yönetim görevleri üstlenen İlgeri'yi, Ticaret Borsası'nın 3,5 yıl başkan yardımcılığı yapmış 10 yıldır da başkanlığını yürüten İlter Panayır izledi. Ticaret Borsası Başkanı Panayır, "Yapılacak ne varsa yaptık. Yeni gelenlere de çok iş bırakmadık" diyerek bir daha aday olmayacağını açıkladı.

Birlikte geldiler
Denizli Sanayi Odası'nın 10 yıllık Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Uslu ve Meclis Başkanı Süleyman İlgeri, oda binasında düzenledikleri ortak basın toplantısı ile 15 Mart'taki seçimde aday olmayacaklarını açıkladılar. Aynı yönetimde 10 yıl boyunca birlikte çalışan kader arkadaşları, son kararlarını da birlikte verdiler. Daha önceden olmayacağını duyuran ve Uslu ile birlikte resmi bir toplantıyla bu kararını açıklayan İlgeri, "Görev süremiz boyunca 1. organize Sanayi Bölgesi'nin dışında 4 adet daha organize sanayi bölgesi teşkil ettik. 10 yıl boyunca yaptığımız tüm çalışmalar Denizlimiz'e yakıştı. Odalar ve Borsalar Birliğinde kentimizi en iyi şekilde temsil ettik. Sanayi Odası yönetimi olarak son altı yıl içinde hep hareket halinde olduk. Yurt içinde yurt dışında tüm toplantılara katıldık. Geride bıraktığımız hizmet yıllarımız boyunca yüzümüzü yere eğdirecek hiçbir çalışma yapmadık, yapılmasına aracı olmadık. 15 Marttaki seçimlerde aday değilim, adaylığını koyup seçimi kazanacak arkadaşımıza da bilgi ve birikimlerimle yardımcı olurum" dedi
10 yıl önce göreve geldiğinde iki dönem başkanlık yapıp sonra bırakmayı hedeflediğini ve kendisi gibi bütün oda başkanlarının da zamanı geldiğinde görevi bırakması gerektiğini anlatan Denizli Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Uslu, Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizlerini yaşamalarına rağmen başarılı hizmetlere yaptıklarını söyledi.

Büyük yatırım
Başkan Uslu, "10 yıldır Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorum. Geride bıraktığımız süre içinde Sanayi Odası'nda birlik, beraberlik ve diyalogun sağlanması için çalıştım. Yaşadığımız ekonomik krizlere rağmen Denizli'nin 50 kilometre civarında Organize Sanayi Bölgesi alanlarını belirledik. Hizmet süremiz boyunca 30 milyon dolarlık yatırım yaptık. Alnımız açık, verilemeyecek hesabımız yok" dedi.
Çardak Organize Sanayi Bölgesi nedeni ile odasının biraz borcunun bulunduğunu anlatan Başkan Uslu, "Görev süremiz boyunca 30 milyon dolarlık yatırım yapmışız. Bu kadar yatırıma rağmen 2,5 milyon dolar borcumuz var. Bu borcu temizlemek bizim boynumuzun borcudur. Onun için yeni yönetimde görev alacak başkanı ve üyelerini bu borçlar bitene kadar bizimle çalışabilecek uyumlu kimselerden seçilmesine çalışacağız" dedi.

Durmak yok
Yapılacak seçimlerde Sanayi Odası ile ilgili hiçbir birime aday olmadığını yenileyen Başkan Uslu, "Şimdiye kadar sadece ilimizde faaliyet gösteren Er Bakır Fabrikası'nın Genel Müdürü Müjdat Keçeci başkanlık görevine aday olduğunu açıkladı. Ama daha zaman var, belki başka adaylar da çıkar. Biz bizimle birlikte borçlar temizlenene kadar çalışacak bir ekibin seçilmesi için uğrayacağız. Bu borcun ödenmesi boynumuzun borcudur" dedi. Uslu ayrıca, Oda'ya hiçbir zaman siyaset bulaştırmadıklarını ifade ederek, "Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızdan çeşitli siyasi görüşlere sahip insanlar da var. Ancak biz hepsinin görüşlerine saygılıyız. Ama odamızı bu tür işlerden uzak tuttuk" diye konuştu.

Borsa'da seçim bugün

MUSTAFA KAYA (DENİZLİ)

Denizli'de oda seçimleri birer hafta arayla gerçekleştirilecek. İlk genel kurul Denizli Ticaret Odası'nda gerçekleştirilecek. DTO'da seçimler bugün yapılacak. 15 mart'ta Denizli Sanayi Odası'nda, 21 Mart'ta ise Denizli Ticaret Borsası seçimleri gerçekleştirilecek.
Denizli Ticaret Odası Başkanlığı'nın tek adayı Mehmet Yüksel, "Statükoya, Hayır Değişime Evet" dediğini ve hedefinin Denizli Ticaret Odası'nı bir vizyon kurumu haline getirmek olduğunu söyledi.
YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.