28 Şubat 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

O akşam biz herkesten farklıydık... Çünkü..
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
Halef-selef başkanlar Karşıyaka'da buluşacak
Katılımcı rekoru kıracağız
Su sorunu çözülüyor
Oyunlara 167 gün kaldı


Kemal Hoca'nın TELEFONU
Kemal ÖnderoğluESNAF KÜRSÜSÜ
Önder Sümer
yönetiminde

Sayfayı
Tavsiye etBAŞKAN KOCAOĞLU VE İCRA KURULU BAŞKANI TAHA AKSOY AÇIKLADI
Katılımcı rekoru kıracağız

78 ülkeden 5 bin 876 kişi Oyunlar'da yer alacak. Bu sayı geçtiğimiz yıl Güney Kore'de gerçekleştirilen 22. UNIVERSIADE'yi geçeceğimizi gösteriyor

ERTAN GÜRCANER (HABER MERKEZİ)

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 11-21 Ağustos'ta gerçekleştirilecek "UNIVERSIADE 2005 İzmir"in katılımcı sayısı bakımından rekora koştuğunu söyledi. Şu ana kadar 78 ülkeden 5 bin 876 kişinin oyunlara katılacağını bildirdiğini ifade eden Kocaoğlu, "Bunun meyvelerini hem oyunlar sırasında, hem de ondan sonraki 10-20 yıl içinde İzmir olarak toplayacağız" dedi.

Destek istedi
Kocaoğlu, UNIVERSIADE Koordinatörü ve İcra Kurulu Başkanı Taha Aksoy'la birlikte önceki akşam Levet Marina Aqua Marin'de UNIVERSIADE gönüllüleri için verilen Yalın konserine katıldı. Kocaoğlu ve Aksoy, konser öncesi gençlere hitap etti.

Oyunlarda dünyanın dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin 10 gün süreyle kentte misafir edileceğini belirten Kocaoğlu, şöyle konuştu:

Kore'yi geçeceğiz
"Kaldıkları süre içinde bizim dostluğumuzu, sıcaklığımızı, tarihi ve doğal güzelliklerimizi yaşayıp görecekler. İzmir bir sınavdan geçecek. Bu sınavdaki başarı siz gönüllülerin çabalarıyla gerçekleşecek. Sizler bize destek verdiğiniz sürece bu büyük organizasyonun üstesinden başarıyla geleceğimizden hiç kuşkum yok."
Aksoy da gençlere, "Oyunlarda bir başarı öyküsünü hep birlikte ortaya koyacağız" dedi. Bu organizasyonu İzmir ve Türkiye'nin yüz akı yapmak için yola koyulduklarını belirten Aksoy, başarıya giden yolun da gönüllülükten geçtiğini belirtti. Organizasyonda görev almak için çok sayıda kişinin gönüllü olduğunu belirten Aksoy, şunları söyledi:
"Şu ana kadar 78 ülkeden 5 bin 876 kişi oyunlara katılacağını belirtti. Bu sayı geçtiğimiz yıl Güney Kore'nin Daegu kentinde gerçekleştirilen 22. UNIVERSIADE'deki katılımcı sayısını geçeceğimizi gösteriyor" dedi.

Yalın şarkılarıyla gönüllüleri coşturdu
Konuşmaların ardından şarkılarıyla gençlerin gönlünü fetheden Yalın, birbirinden güzel parçalarıyla UNIVERSIADE gönüllülerine müzik ziyafeti verdi. Konserde bir araya gelen binlerce gönüllü, genç popçunun hareketli ve duygusal şarkılarıyla doyasıya eğlenme fırsatı buldu.YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.