8 Şubat 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Sarmaşık
Can Can
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

03.02.2005

Tuborg ipten döndü

Geçen hafta oynanan Tuborg Pilsener-Darüşşafaka maçında çok ilginç bir olay yaşandı. İkinci periyot başında Coach Mete Babaoğlu, sahaya dört yabancı sürdü. Bunu son anda fark eden yardımcı Coach Mustafa Albere hemen Jensen'i çekip Barış'ı oyuna sürdü. Böylece takımının hükmen yenilmesini önledi. Bilindiği gibi daha önce Erdemirspor'la oynadığı maçta bu hatayı yapan Türk Telekomspor hükmen yenilmiş bir puanıda silinmişti. Yardımcı antrenörlüğü basit görenler için ne kadar önemli olduğunu gösteren bir olay. Tebrikler Mustafa Albere...


Gümüşdal'a yakışmadı
Geçen hafta içinde Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu'nda oynanan Tuborg Pilsener-Arkas Saint Joseph genç takımlar maçında, Tuborg Pilsener Antrenörü Menderes Gümüşdal kendi oyuncularına yüksek sesle küfretmiş. Buna izlemekte olan seyirciler tepki göstermiş ve bu konu tartışmalara yol açtı. Aynı zamanda Tuborg Pilsener altyapı koordinatörlüğü görevini sürdüren Gümüşdal'ın oyuncularına karşı olan tavrını birkez daha gözden geçirmesi gerekiyor. Çünkü onun hem kendi kulübünün hem de diğer kulüp antrenörlerine örnek olma gibi bir misyonu var.

Basketbolcu fabrikası
30 yıllık sevgili arkadaşım eski milli basketbolcu Celal Arısan ile 5 yıl önce birlikte kurduğumuz Celal Arısan Basketbol Okulu, tam bir basketbolcu fabrikası haline dönüştü. 5 yıl önce 10 kişiyle başladığımız okul şu an Atatürk Lisesi Spor Salonu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Spor Salonunda 170'in üstünde öğrenciyle çalışmalarına devam etmekte. Bu kısa zaman içinde Tuborg Pilsener, Pınar KSK ve diğer kulüplere onlarca oyuncu veren okulda, Erol Tekin, Erhan Keçecioğlu, Göksel Bozok, Muharrem Ekici, Sadi Ergün gibi tecrübeli ve değerli hocalar da ders vermekte. Dersler cumartesi ve pazar günleri yapılmakta. Yazları Çeşme'de de devam eden okul, bu yaz "Basketbol Kampı" açacak.

30 sayı affettirdi
Karşıyaka Spor Kulübü'nün yetiştirdiği en iyi basketbolcularından biri olan Şadi Olcay KSK minik takımında 1970 yılında basketbola başladı. 18 yaşında A takıma yükselip, 9 sezon aralıksız 22 sayı ortalamayla ve her yıl ribaund krallığında ilk beşte yeralarak oynadı. KSK formasıyla en fazla milli olan (101 kez) basketbolcu ünvanına sahip Olcay, daha sonra üç sezon Hilalspor, Fenerbahçe ve Sümerbank Beykoz formalarını giydi. Yetişmesinde Atakan Karakaplan ve rahmetli Aydan Siyavuş'un emekleri büyüktür. İşte ondan bir anı...
1978-79 sezonunda KSK Basketbol Takımı, İstanbulda oynayacağı Galatasaray maçına gitmektedir. Takım havaalanına geldiğinde Şadi, hala ortada yoktur. Yöneticiler takımın as oyuncusunu telefonla arar, daha yolda olduğunu öğrenir. Uçak, diğer yolcuların isyanına rağmen, Şadi için 20 dakika bekletilir. Maçtan dönüşte büyük bir ceza alması beklenen Şadi 30 sayı atarak maçın kazanılmasını sağlayınca affa uğrar.

Banvit'e yabancı coach
Basketbola yaptığı büyük yatırımlarla bir umut olan Banvitspor kulübü 1. Ligde istikrarsız gidişe devam ediyor. Sezona başlamadan ilk antrenörü Yücel Platin'i değiştirip Gençer Baytimur'u getiren Bandırma ekibi, sezon ortasında da Yeni Zellanda Milli Takımı'nın Antrenörü Tab Baldwin ile anlaştı. Türk Basketbolu'nu ve oyuncusunu iyi tanımayan Tab Baldwin'in ne kadar başarılı olacağı merak konusu.

Eski dostlar buluşuyor...
Her ayın ikinci salısı Bostanlı'da aynı zamanda Basketbol Sevenler Derneği olan Kafe Keyif'te yapılan eski basketbolcular yemeği 8 Şubat Salı günü yapılacak. Çok neşeli ve keyifli geçen geceye bu ay yüksek bir katılım beklenmekte.

Haftanın neşesi
Karı koca bir göl kenarında tatile giderler. Gölün bir tarafında balık avlamak serbestken, diğer tarafında yasaktır. Koca botuyla balık avlamaktan döndükten sonra eşi kitabını alarak botla göle açılır. Kitap okumaya dalan kadın yasak bölgeye geçince sahil koruma gelir ve kendisini tutuklayacaklarını söylerler. Kadın itiraz ettiğinde "balık avlamayla ilgili bütün teçhizat yanınızda yapabileceğimiz hiçbir şey yok" diye cevap verirler. Çok sinirlenen kadın eğer böyle birşey yaparlarsa onların kendisine tecavüz ettiğine dair şikayetçi olacağını söyler. Sahil korumacılar buna hayretle karşı çıkarlarken kadın "Sizin de tecavüzle ilgili bütün teçhizatınız yanınızda..." der.SPOR EXTRA
Kültürpark'ta tenis şöleni
Arkas, Hatay'a karşı
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222