2 Ocak 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Biz sahanın içini seçtik
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

ÜNİVERSİTE SAYFASI
Adnan Menderes Üniversitesi Balıkesir Üniversitesi Celal Bayar Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Ege üniversitesi İzmir Ekonomi Üniversitesi İzmir Teknoloji Üniversitesi İzmir Yaşar Üniversitesi Kocatepe Üniversitesi Muğla Üniversitesi Onsekiz Mart Üniversitesi Pamukkale Üniversitesi

ULUSLARARASI BİLİMSEL DERGİLERDE MAKALELERİ ÇIKIYOR
En genç doçent

İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Serkan Eryılmaz henüz 26 yaşında

İZMİR/MERKEZ

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde 26 yaşındaki Serkan Eryılmaz, aralıksız sürdürdüğü yoğun bilimsel çalışmaları sonucunda doçentliğe atandı. Böylelikle Serkan Eryılmaz, İEÜ'nün ve alanının en genç doçenti oldu. Uluslararası önemli bilimsel dergilerde yayınlanan makaleleri ve bu makalelere saygın bilim adamları tarafından yapılan atıflar ile dikkat çeken İEÜ Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Eryılmaz, "Matematik bilimi, diğer bilim dallarının temelidir. Matematik ve İstatistik bilimindeki ilerlemeler ve yeni teorilerin geliştirilmesi, ülkelerin çağdaş teknoloji seviyesine ulaşmasında büyük rol oynamaktadır. " dedi.

Dekan desteği
Doç.Dr.Eryılmaz; başarısında, üniversite öğrenciliğinden itibaren çalışmalarını birlikte sürdürdüğü İEÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu'nun büyük payı olduğuna dikkat çekti. Doç. Dr. Eryılmaz, 26 yaşında doçentliğe atanması ile ilgili olarak da "Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu ile birlikte yoğun bir şekilde bilimsel çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yoğun çalışmalarım sonucunda daha kısa sürede doçent oldum. Olasılık teorisi ve stokastik süreçler, parametrik olmayan istatistik, sistem güvenilirliği ve istatistiksel kalite kontrolü gibi konular üzerinde de çalışmalarımı sürdürüyorum." şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR NEREDE YAYINLANDI
"Homojen olmayan Markov bağımlı denemelere dayalı başarı koşularının dağılımları ve beklenen değerleri", Dergi ismi: Statistical Papers, Germany.
"İlerleyen tür sansür şemasında aralıklar, aşmalar ve eşlenikler", Dergi ismi: Journal of Statistical Planning and Inference, USA.
"Sıra istatistiği ve eşleniğinin yeni örneklem rankı üzerine", Dergi ismi: Statistics&Probability Letters, USA.
"Simetrik bağımlı denemelerde k uzunluklu başari koşularinin sayisi", Dergi ismi: International Mathematical Journal, Japan.
"Çok değişkenli gözlemlere dayalı rasgele barier modelleri", Dergi ismi: Journal of Statistical Planning and Inference, USA.
"Atom noktaları içeren dağılımlarda rekorlar ve aşmalar", Dergi ismi: Pakistan Journal of Statistics, Pakistan.
"Rekorlara dayalı başarı koşusu modeli", Dergi ismi: Journal of Statistical Theory and Applications, USA.
"Örneklemin en küçük aralığına dayalı istatistiklerin dağılım özellikleri ve rekor aşma istatistikleri", Dergi ismi: Journal of Statistical Planning and Inference, USA.
"Çok değişkenli FGM dağılımlarında simetri karakterizasyonu ve aşma modelleri", Dergi ismi: Journal of Applied Statistical Science, USA.

 NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222