2 Ocak 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Biz sahanın içini seçtik
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
48 saatte bulundu
Böylesi görülmedi!

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMFKemal Hoca'nın TELEFONU
Kemal Önderoğlu

Sayfayı
Tavsiye etMP 5, VALİ GÖKSU'NUN KORUMASININ ARACINDAN ÇALINMIŞTI
48 saatte bulundu

Hırsızlarla alıcı kılığında irtibata geçen polis, 6 milyar liraya anlaştı. Buluşma noktasında iki kişi, silahı çöp kutusuna atıp kaçtı...

FATİH ŞENDİL (MERKEZ/İZMİR)

ARAÇTAN ÇALINDI

Silah, Mithatpaşa Caddesi'nde bir restoranın önünde Göksu'nun koruma aracından çalınmıştı. 3 koruma, Vali Göksu'nun talimatıyla görevden alınmıştı.

Çarşamba akşam saatlerinde 35 UH 385 plakalı otomobilin camını kırarak arka koltukta bırakılan MP 5 otomatik silahı çalan kişiler, baskıya dayanamayıp 48 saatte pes etti. Sabıkalı hırsızlarla tek tek irtibata geçip alıcı kılığına giren Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektifleri önce 6 milyar liraya otomatik silah aradıkları haberini duyurdu.
Polisle bağlantı kuran hırsızlar Buca Ahmet Yesevi Yurdu yakınlarında buluşma noktası teklif etti.

En güzel anons
Buluşma yerinde gelen polislerden şüphelenen hırsızlar otomotik silahı çöp kutusuna atıp kaçtı. İl Emniyet Müdürü Halil Tataş, Buca'da silahın bulunduğunun telsizden anons edilmesi üzerine devreye girerek, "Bugün duyduğum en güzel anons buydu" dedi ve silahı bulan tüm ekiplere teşekkür etti. Polis hırsızların kimliklerinin belirlendiğini, yakalanmalarının an meselesi olduğunu belirtti.

"Bizi çok üzerdi"
Silahın bulunmasını Valilik Basın Bürosu da flaş haber olarak duyurdu. Konuyla ilgili önceki akşam Kantar Karakolu ziyaretinde bir açıklama yapan Vali Göksu, silahın 48 saatte, başarılı bir operasyonla, ele geçirilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Göksu, "Bu silahın bulunmaması bizi çok üzerdi" diye konuştu.

30 mermi kapasiteli
MP 5 Batı Alman Heckler-Koch firmasınca imal edilen 9 milimetre Parabellum fişek atabilen yarı ve tam otomatik pozisyonlarda atış yapabilen makineli tabancadır. Geciktirici makaralı kilitleme sistemiyle çalışır, namlusu sabittir ve 30 mermi kapasiteli şarjörle beslenir. Dipçik uzunluğuna göre, açılır ve kapanır ve sabit modelleri vardır. Ayrıca, yakın savunma, koruma, araçta kullanım amacıyla namlu ve dipçik kısımları küçültülmüş (kısaltılmış) MP-5K modelleri kullanılmaktadır.

 NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222