2 Ocak 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Biz sahanın içini seçtik
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

 
Çırpına çırpına öldü
2.5 yılda 32 soruna çözüm geldi
Sabaha kadar dans

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMF


Şebnem Bursalı ile
Ankara Havası

Sayfayı
Tavsiye etUYUŞTURUCUDAN YAŞAMINI YİTİREN SÜLEYMAN PAMUK SEVENLERİNİ ÜZDÜ
Çırpına çırpına öldü

Yılbaşı gecesi extacy ve esrarlı alem yapan Ege Üniversitesi öğrencisi arkadaşlarının gözü önünde can verdi

FATİH ŞENDİL (İZMİR / MERKEZ)

Evde parti vererek yeni yıla eğlenerek girmek isteyen dört gençten biri uyuşturucu kurbanı olurken evin salonunda gençlerin neşesinden çok evde hüzün vardı.

Yeni yıla uyuşturucu alemiyle giren dört üniversite öğrencisinin esrarlı, extacyli yılbaşı partisi faciayla bitti. Extacy, bira ve esrar içen Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü öğrencisi Süleyman Pamuk (21) arkadaşlarının gözü önünde fenalaşıp can verdi. Arkadaşlarının öldüğünü gören üç üniversite öğrencisi ise paniğe kapılıp kaçtı. Sabaha kadar sokaklarda dolaşan üç üniversite öğrencisi sonunda polise gitmeye cesaret etti. Üç üniversite öğrencisi de gözaltına alındı.

Hazırlık yaptılar
İzmir Hatay'da ikiz kardeşi Pınar Pamuk'la birlikte aynı evi paylaşan E.Ü Fen Fakültesi Matematik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Süleyman Pamuk (21), kızkardeşini Aydın'da ailesinin yanına gönderdikten sonra 2005'e "heyecan verici" bir partiyle girmemin planlarını yapmaya başladı. Hazırlıklar günler önceden tamamlandı. Partinin en önemli "eksiklikleri" ise son dakika tedariklerine bırakıldı. Ve beklenen gün geldi. Süleyman Pamuk önceki gün işçi emeklisi Sedat Benli'nin oğlu D.E.Ü Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Vehbi Benli'yle (23) Bornova'daki evinde biraraya geldi. Evde ayrıca, E.Ü Arkeoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi Mehmet Can Uzer (21) ile n emekli işçinin kızı Esra Canel (22) de vardı.
Dört arkadaş geceye başlamadan, yeni yıla "daha mutlu girebilmek" için hep birlikte uyuşturucu kullanmaya karar verdi. Bunun hazırlıkları da önceden yapılmıştı. Gece için program yapıldı. Ne içecekleri, nerede eğlenecekleri, ve nereden hap alacaklarına karar verdiler.

Satın aldılar
Arkadaşı Mehmet Can Uzer'in iddiasına göre, Süleyman Pamuk, Karşıyaka'da ismi Mustafa olan bir uyuşturucu satıcısından dört adet extacy hapı 47 milyon 500 bin lira ödeyerek satın aldı. Dört arkadaş ayrıca aynı kişiden 50 milyon liraya da esrar aldı.
Dört kafadar daha sonra Vehbi Benli'nin Bornova'daki evinin yolunu tuttu. Süleyman Pamuk, Mehmet Can Uzer ve Esra Canel, 2004'ün son saatlerinde geceye esrar partisiyle başladı. Birlikte esrar içen gençler daha sonra Bornova'daki bir disko-bara eğlenmeye gitti. Arkadaşları birer tane bira içerken, Süleyman Pamuk, çok fazla esrardan sonra 5-6 şişe de bira içti.

Gençler, daha önce kararlaştırdıkları planlarını uygulamaya koydu ve eve döndüklerinde, Karşıyaka'dan satın aldıkları birer tane extacy hapını içti. Bir süre sonra, saat 02.30 sıralarında Süleyman Pamuk, midesinin bulandığını söyledi. Tuvalete giden genç, geriye döndüğünde uyuşturucu krizine girdi. Saçlarını yolmaya ve çırpınmaya başlayan arkadaşlarının düştüğü durum karşısında şoka giren gençler ne yapacaklarını şaşırdı. Mehmet Can Uzel, arkadaşına yardım etmek için doktor bulup bir kaç dakika içinde döneceğini söyleyip evden ayrıldı.

Krize girdi
Uzel'in dönmediğini gören evdeki diğer iki kişi, bu kez kendileri yardım için dışarı çıktı. Bir süre önce evden "yardım bulmaya gidiyorum" diye ayrılan Can, kapının önünde ne yapacağını bilmez bir şekilde volta atıyordu. Üç genç bir süre dışarıda bekledikten sonra eve döndü.
Arkadaşlarının öldüğünü fark eden üç kişi paniğe kapılarak kendilerini sokağa attı. Sabaha kadar panik içinde dolaşan üç arkadaş, daha sonra saat 08.00'de durumu polise bildirmeye karar vererek Bornova Merkez Karakolu'na giderek olayı anlattı.

Eğlence acı bitti
Gençlerin alem yaptığı evin masasında uyuşturucu kullanmak için gerekli malzemeler vardı. Gençlerin karakola bizzat giderek yaptığı ihbar sonrası olay yerine gelen polis ekipleri, üniversite öğrencisi Süleyman Pamuk'un yaşamını yitirdiğini belirledi. Evde uzman polislerce yapılan aramada birkaç içimlik 'Meşe' olarak tabir edilen esrar maddesi de bulundu.
Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtirken, olaya el koyan ve soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcılığı, 21 yaşındaki Süleyman Pamuk'un kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi istedi. Pamuk'un cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Can Uzer: Bir daha sigara bile içmem

Yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söyleyen genç, "Çok üzgünüm" dedi

Arkadaşını uyuşturucuya kurban veren Mehmet Can Uzer, olayı polise anlatırken şunları söyledi:
"Daha önce kendi aramızda konuşup yılbaşı gecesi extacy kullanmaya karar vermiştik. Hatta denemek için daha önce bir kez daha içtik. Daha mutlu olalım, neşelenelim diye kullanıyorduk. Önce esrar içtik, sonra Süleyman, bizi dinlemeyip 4-5 tane bira içti. Ardından eve geldiğimizde extacy içince fenalaştı"
Olayı anlatırken gözyaşlarını tutamayan Uzer, "Süleyman'ın ölümü bana çok acı bir ders oldu. Bir daha bırakın uyuşturucu kullanmayı sigara bile içmem" diye konuştu. Polis, gençlerin uyuşturucu satın aldığı Karşıyaka'daki Mustafa isimli kişiyi bulmak için çalışma başlattı.

Süleyman Pamuk'la birlikte aynı anda evde bulunan D.E.Ü Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Vehbi Benli (23), E.Ü Arkeoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi Mehmet Can Uzer (21) ile kız arkadaşı Esra Canel (22) hakkında uyuşturucu madde kullmanmak, bulundurmak ve "zorda olan ve yardıma ihtiyacı olan bir insanı terk edip bırakıp kaçmak" suçundan gözaltına aldı. İfadeleri tamamlanan 3 üniversite öğrencisi Adliyeye sevk edilecek.

 NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222