2 Ocak 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Biz sahanın içini seçtik
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
2005 yatırım yılı olacak
Kuruşlu yaşama merhaba
Zamlı vergiler dönemi başladı
Elektriğe ocakta zam yapılmayacak

BAĞLANTILAR
Devlet İstatistik Enstitüsü
Dış Ticaret Müsteşarlığı
DPT
>>> TÜM LİSTE

Sayfayı
Tavsiye etKESKİNOĞLU TAVUKÇULUK AB ÜLKELERİNE İHRACATA HAZIRLANIYOR
2005 yatırım yılı olacak

Bir Denizli horozu ve iki tavukla 41 yıl önce yola çıkan şirketin hedefi, Avrupa ile birlikte 10-12 milyon dolarlık dış satış gerçekleştirmek

ALİ FİLİZKAN (MANİSA / MERKEZ)

12 KATLI KÜMESLERDE HERŞEY TAM OTOMATİK

Bölge İlan Müdürü Eylem Ekin (önden), Keskinoğlu Şirtekler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, Bölge Haberler Müdürü Rıdvan Kaynar ve Yeni Asır Fotoğraf Editörü Ergun Ulcay 12 katlı dev kümesleri gezdi.

Türkiye'nin tam entegre tek tavukçuluk firması Keskinoğlu Şirketler Grubu, 2005 yılında yatırımlarına hızını kesmeden devam ediyor. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, sektördeki güçlerini artırmak için yatırımları sürdüreceklerini belirtti.
İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan Türkiye'nin en büyük 500 şirketi sıralamasında 46 basamak birden yükselerek 209'uncu sıraya yükseldiklerini anımsatan Keskinoğlu, "Bu bizim için çok gurur verici" dedi.

Rekabet artacak
Yeni Asır Yazı İşleri Müdürü Hasan Çömlekçi, Bölge Haberler Müdürü Rıdvan Kaynar, Yeni Asır yazarı Kemal Önderoğlu, Bölge İlan Müdürü Eylem Ekin, Yeni Asır Manisa Temsilcisi Ali Filizkan, Yeni Asır Manisa İlan Sorumlusu Can Kunan ve Yeni Asır Fotoğraf Editörü Ergun Ulcay Keskinoğlu'nun Akhisar'daki modern kesimhane ve yumurta üretim tesislerini ziyaret etti.
Son dönemde gerek üretim tesislerinde yaptıkları teknolojik yatırımlar, gerekse piliç eti ve yumurta ihracatı ile adından sıkça söz ettiren Keskinoğlu Şirketler Grubu, önümüzdeki yılı "Yatırım yılı" ilan etti.

41 yıl önce bir Denizli horozu ve iki tavukla Kurucusu, Ebedi Başkan'ı İsmail Keskinoğlu tarafından temelleri atılan şirket ekonomik krizlere rağmen büyümesini sürdürüyor. Bin 800 kişilik çalışanı ile Türkiye'de bir çok yeniliğe imza atan Keskinoğlu Grubu, bu özelliğini yeni yılda da sürdürmek için çalışıyor.
Keskin Keskinoğlu, "Çalışmalarımız ve atılımlarımız sayesinde hem sektördeki rekabeti hızlandırdık, hem de sektördeki yerimizi ve Türk tüketicinin Keskinoğlu'na olan güvenini pekiştirdik" diye konuştu.

YENİ ASIR EKİBİ TESİSLERİ GEZDİ

Yeni Asır Manisa Temsilcisi Ali Filizkan (sol baştan), Yeni Asır Fotoğraf Editörü Ergun Ulcay,
Yeni Asır Yazı İşleri Müdürü Hasan Çömlekçi, Keskinoğlu Şirtekler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, Bölge Haberler Müdürü Rıdvan Kaynar, Yeni Asır yazarı Kemal Önderoğlu, Bölge İlan Müdürü Eylem Ekin ve Yeni Asır Manisa İlan Sorumlusu Can Kunan entegre tesislerin önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Doğal organik gübre
Hedeflerinin, Türkiye'de yakaladıkları başarı ve kaliteyi dünya piyasalarına taşımak olduğunu ifade eden Keskin Keskinoğlu, "Senelik 40 bin ton piliç eti işleme kapasitesine sahip olan ve en son teknolojinin kullanıldığı Piliç İşleme ve Değerlendirme Tesisleri'mizde en önem verilen konu, sağlık, hijyen ve kalitedir. Bin 800 personelimiz ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 10 adet bölge müdürlüğümüz var. Edirne'den Van'a, Fethiye'den Mardin'e uzanan bir bayi zincirine sahibiz. 450 araçlık filomuz vardır. 250 tane fason nakliye aracı ile de sevkiyatımızı sürdürüyoruz" dedi.
Keskinoğlu, 2003 yılında üretimine başlanan ve alanında Türkiye'nin en büyük yatırımı olma özelliğine sahip Organica doğal organik gübrenin kısa zamanda çiftçiler tarafından yoğun ilgi gördüğünü ve bu alanda hedeflerine ulaştıklarını ifade etti.
Keskin Keskinoğlu, 40 bin metrekarelik arazi üzerinde kurulu olan ve 15 bin metrekare kapalı alanı bulunan gübre fabrikasının, günde 200 ton gübre işleme, 60 ton da üretim yapma kapasitesine sahip olduğunu dile getirdi.

Ortak damak tadı
Keskinoğlu, üretilen gübrenin orijinal ambalajlarında 5-25 kg'lık paketlerde toz ve pelet olarak satışa sunulduğunu belirtirken, Organica'nın üretimine başlamasından hemen sonra tarlalarda, çiçekçilikte, meyve-sebze fideciliğinde, bahçe ve çevre yeşillendirmelerde çiftçilerin ve bitki yetiştirmeyi sevenlerin tek tercihi olduğunu ifade etti.
Organica'nın kısa bir sürede bu kadar tanınması ve kullanıcılarının artması ile gösterdiği başarı grafiğinin gün geçtikçe yükseldiğini de belirten Keskinoğlu şöyle konuştu, "Çiftçi bize güveniyor biz de Organica'ya güveniyoruz. Böylece, Organica kullanan çiftçiler de mahsulün kalitesine ve toprağın yeniden canlanmasına tanık oluyor" dedi

Türkiye'nin Avrupa, Rusya, Arap ülkeleri gibi büyük pazarların merkezinde bulunduğunun da altını çizen Keskinoğlu, "Bizim için önemli olan Avrupa pazarıdır. Türkiye'de 4 piliç eti tesisi AB ülkelerine piliç eti ihraç edebilir ön izin numarasına sahip. Keskinoğlu'da bu firmalardan biridir. Önümüzdeki günlerde AB ülkelerine başlayacak ihracat ile yıllık 10-12 milyon dolar civarında ihracata ulaşmamız mümkün olacaktır" dedi.
Ülke ekonomisi açısından da AB ülkelerine yapılacak piliç eti ihracatının önemli katkılar sağlayacağının altını önemle çizen Keskinoğlu, 2005 yılının piliç eti ihracat yılı olacağını belirtirken, Keskinoğlu markasını önümüzdeki dönemlerde daha fazla insan ve daha fazla sofraya ulaştırarak global bir damak tadı oluşturmayı hedeflediklerini "söyledi.

GÜNLÜK 1 MİLYON YUMURTA
Kalitede rakipsiz
Keskinoğlu Şirketler Grubu bünyesindeki ünitelerde, günlük olarak 1 milyon adet yumurta, yıllık 40 bin ton piliç eti, 140 milyon adet viol (yumurta kabı),
6 milyon adet yumurta yönlü dişi civciv, 2 milyon adet yarka, 35 milyon adet broiler (etlik) civciv üretimi yapılıyor. Keskinoğlu, kendi üretiminin yanı sıra, 450 fason yetiştirici ile piliç üretimi yapıyor. Keskinoğlu Piliç İşleme ve Değerlendirme Entegre Tesisleri'nde TÜV ISO 9001/ HACCP ve Avrupa Gıda Güvenliği Denetleme Servisi (EFSIS) standartlarında üretim yapılıyor.
Kendi yem ihtiyacını karşılamak için kurulan Keskinoğlu Yem Fabrikası'nın yem üretimi saatte 50 ton iken, fulfet (yağlı soya) üretimi 6 ton olarak ifade ediliyor.

 NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222