2 Ocak 2005 Yıl: 110

Ana Sayfa

Biz sahanın içini seçtik
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
Bir yanda gözyaşı bir yanda coşku
100 kişiyi o kurtardı
İtalya Başbakanı başından yaralandı

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMF


Şebnem Bursalı ile
Ankara Havası

Sayfayı
Tavsiye etBir yanda gözyaşı bir yanda coşku

Dünya yeni yıla dualar ederek, yardım toplayarak ve her şeye rağmen eğlenerek girdi

Bir milyon kişilik parti

ABD'nin New York şehrinde ünlü Times Meydanı'nda konfeti yağmuru vardı. Meydanda toplanan bir milyon kişiye Dışişleri Bakanı Colin Powell ve New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'de katıldı. Yeni yıla girildikten 15 dakika sonra tsunami felaketinde ölen insanların anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Asya'nın güneyinde meydana gelen deprem ve tsunami felaketinde 150 binden fazla insanın hayatını kaybetmesinden dolayı dünya 2005'e buruk girdi. Bir çok ülkede kutlamalar iptal edildi. Dünya başkentlerinde toplanan milyonlarca insan saygı duruşunda bulundu.

Açılış Sidney'de
Yeni yıl kutlamalarına ilk başlayan Avustralya'nın Sidney kentinde, saatler gece yarısını gösterdiğinde, bir milyona yakın insanın toplandığı kentin dünyaca ünlü limanında havai fişek gösterisi bir renk cümbüşü yarattı. Bu sırada, hem katılımcılardan, hem de ekranları başındaki milyonlarca kişiden tsunami kurbanlarının anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması istendi.

Yardım yağdı
Almanya'nın başkenti Berlin'de ise yaklaşık 1 milyon kişi yılbaşı kutlamaları için ünlü Brandenburg Kapısı'nda biraraya geldi. Gece tsunami felaketi için yardım kampanyasına dönüştü. İnsanlar cep telefonlarıyla ilan edilen Unicef numarasına SMS göndererek kampanyaya para yardımında bulundu. Bu arada Almanya'da yılbaşı ve Noel'de cep mesajları insanların en çok tercih ettiği iletişim aracı oldu. Tam 500 milyon cep mesajı gönderildi.

2005'e 16 kez merhaba dediler
Yeni yıl sadece dünyada değil uzayda da kutlandı. ISS uzay istasyonunda bulunan Rus kozmonot Salischan Scharipow ve Amerikalı meslektaşı Leroy Chiao, 2005'e 16 kez girdiler. Dünyanın çevresinde 24 saat içinde 16 kez tur atan kozmonotlar, 15 defa 2004'e veda edip 16 kez yeni yıla merhaba dediler.

Kurbanları mum ve çiçek ile andılar
Tayland'da yeni yıl, deprem ve tsunamide ölenlere dua edilerek, mumlar yakılarak karşılandı. Ülkede yüzlerce insan, ellerinde beyaz çiçeklerle ölenlere saygı duruşunda bulundu. Depreme 11 bin kurban veren Hindistan'da da az sayıda kutlama yapıldı.

İki devrimin lideri yeni yılda birlikte
Ukrayna'da bu yıl devlet başkanlığı seçiminin ikinci turunu iptal ettiren "portakal devrimi" ile devlet başkanı seçilen Viktor Yuşçenko ve "gül devrimi" ile iktidara gelen Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, eşleriyle beraber yeni yılı başkent Kiev'de karşıladı.

 NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222